İSTANBUL KÜÇÜKÇEKMECE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YIL SONU MESAJI

YIL SONU MESAJI

Değerli Meslektaşlarım, Sevgili Öğrencilerimiz ve Kıymetli Veliler; 

Yönetici, öğretmen ve destek personelimizin yüksek gayreti ile Küçükçekmece'miz 155 binden fazla öğrencisi ile 2022-2023 eğitim öğretim sürecini bugün itibari ile tamamlamış bulunmaktadır. Destek ve gayretlerinden dolayı tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ederim.

Değerli Meslektaşlarım,

Eğitimde fırsat eşitliği ilkesi kapsamında tüm öğrencilerimizin eşit ve kaliteli eğitime ulaşması adına gösterdiğiniz özveri ve fedakârlıktan ötürü hepinize en içten şükranlarımı sunuyorum. 

Gelecek nesillerimizi yetiştirerek ülkemizin daha güçlü ve başarılı olabilmesi adına sahip olduğunuz azim ve gösterdiğiniz üstün çaba sayesinde ilçemizde eğitim; sorunsuz, verimli ve kaliteli bir şekilde tamamlandı. Bundan sonraki süreçte 'Türkiye Yüzyılı' hedefine yakışır şekilde hep birlikte mücadeleye devam edeceğiz.

Sevgili Öğrencilerimiz,

Bu yıl çok çalıştınız ve çok yoruldunuz. Sizler bu ülkenin geleceğisiniz. Sakın kendinizi sadece karnedeki notlardan ibaret sanmayınız. Bazılarınızın potansiyeli şimdi ortaya çıktı, belki bazılarınızın potansiyeli yakın bir gelecekte ortaya çıkacak. Umutsuzluğa kapılıp asla vazgeçmeyiniz.

Sizler tatil yapmayı hak ettiniz. Bu süreci özellikle; dinlenmek, oyun oynamak, sevdiğiniz aktiviteleri yapmak, kitap okumak ve kendinizi geliştirmek için fırsat olarak görmeniz gerekir. Unutmayın dinlenmek hiçbir şey yapmamak anlamına gelmemektedir.

Geleceğinizi inşa ettiğiniz bu önemli dönemlerde eksik yönlerinizi fark etmeniz ve onları iyileştirmek suretiyle çalışmaya devam etmeniz elzemdir.

Bunlara ek olarak yazın kişisel gelişiminiz için kütüphanelerimizin açık olacağını ve 2022-2023 eğitim öğretim yılı DYK ve yaz kurslarının da gelişiminiz için önemli bir fırsat olacağını unutmayınız. Öğretmenlerimiz ve yöneticilerimiz yazın kurslarda sizi bekliyor olacaklar. 15-22 Haziran tarihleri arasında başvurularınızı yapmayı unutmayınız.

Sizlere inanıyor, sizleri seviyoruz.

Değerli Velilerimiz,

Kısa soluklu değerlendirmelerden kaçınarak, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza telafisi mümkün olmayan hasarlar vermekten kaçınmalıyız. Bilmenizi isterim ki öğrencilerimiz karnelerdeki notlardan ibaret değiller. Unutulmamalıdır ki doğru teknikler uygulandığında tüm öğrenciler başarılı olabilir. Buna inanarak hareket etmeliyiz.

Sizlerle bir yıl içerisinde eğitim camiası olarak gerek veli toplantıları gerekse de aile okulu ve veli akademileri marifeti ile bir araya geldik. Tüm bu aktivitelerin temel amacı okul-veli ilişkisini geliştirerek öğrenciler için daha efektif bir gelişim süreci hazırlamaktı. Tüm bu aktivitelere katılan velilerimize teşekkür ederiz. Gelecek yıl bu tarz faaliyetlere daha yoğun bir şekilde katılım sağlamanızı beklediğimizi bilmenizi isteriz. Her şey özelde çocuklarımız ve genelde ülkemizin geleceği için...

Bu vesileyle yaz tatilinin değerli meslektaşlarım, sevgili öğrencilerimiz ve kıymetli velilerimiz için sağlıklı ve huzurlu geçmesini diler; selam ve sevgilerimi sunarım.

Murat GÖZÜDOK
İlçe Millî Eğitim Müdürü

Atakent Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No4 Küçükçekmece/İSTANBUL İETT 76O, 98T, 89T, 98, 89 - (212) 395 46 00 / 01 / 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.