İSTANBUL KÜÇÜKÇEKMECE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YIL SONU MESAJI

YIL SONU MESAJI

Değerli Meslektaşlarım, Sevgili Öğrencilerimiz ve Kıymetli Veliler; 

2021-2022 Eğitim-Öğretim yılı bugün itibari ile sona erdi. Pandemi sonrası süreçte okula adapte olma konusunda öğrencilerimiz başlangıçta bazı sorunlar yaşasa da yönetici ve öğretmenlerimizin yüksek gayreti ile Küçükçekmece'miz 150 binden fazla öğrencisi ile eğitim öğretim sürecini sorunsuz bir şekilde tamamlamış bulunmaktadır.

Değerli Meslektaşlarım,

Gelecek nesillerimizi yetiştirerek ülkemizin daha güçlü ve başarılı olabilmesi adına sahip olduğunuz azim ve gösterdiğiniz üstün çaba sayesinde ilçemizde eğitim; sorunsuz, verimli ve kaliteli bir şekilde tamamlandı. Bu başarılı süreçte emeği olan tüm öğretmen, yönetici ve destek personelimize teşekkür ederim.

Sevgili Öğrencilerimiz,

Çok yoğun ve bir o kadar da yorucu geçen bir yılın sonunda karnelerinizi alarak tatil yapmayı hak ettiniz. Bu süreci; dinlenmek, oyun oynamak, sevdiğiniz aktiviteleri yapmak, kitap okumak ve kendinizi geliştirmek için fırsat olarak görmeniz gerekir. Unutmayın dinlenmek hiçbir şey yapmamak anlamına gelmemektedir. Geleceğinizi inşa ettiğiniz bu önemli dönemlerde eksik yönlerinizi fark etmeniz ve onları iyileştirmek suretiyle çalışmaya devam etmeniz elzemdir. Bu vesile ile okulda öğrendiğiniz bilgilerin üzerine bu tatil sürecinde okul dışında öğreneceğiniz bilgileri ekleyerek kendinizi geliştirmeli ve yarınlarınıza bugünden hazırlık yapmalısınız. Bunlara ek olarak yazın kişisel gelişiminiz için kütüphanelerimizin açık olacağını ve 2021-2022 eğitim öğretim yılı DYK ve yaz kurslarının da gelişiminiz için önemli bir fırsat olacağını unutmayınız. Öğretmenlerimiz ve yöneticilerimiz yazın kurslarda sizi bekliyor olacaklar. 15-18 Haziran tarihleri arasında başvurularınızı yapmayı unutmayınız. Sizlere inanıyor, sizleri seviyoruz.

Değerli Velilerimiz,

Öğrencilerimiz karnelerini alır almaz evlerine doğru yola çıkacak ve bir yıl boyunca elde ettikleri başarıları sizlerle paylaşacaktır. Bugün eve gelen her öğrencimiz tebrik edilmeli, başarıları desteklenmeli, başarısızlıkları varsa da onu başarıya dönüştürecek stratejiler geliştirerek öğrencileri motive etmeliyiz. Kısa soluklu değerlendirmelerden kaçınarak, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza telafisi mümkün olmayan hasarlar vermekten kaçınmalıyız. Unutulmamalıdır ki doğru teknikler uygulandığında tüm öğrenciler başarılı olabilir. Buna inanarak hareket etmeliyiz.

Bu vesileyle yıl sonu tatilinin değerli meslektaşlarım, sevgili öğrencilerimiz ve kıymetli velilerimiz için sağlıklı ve huzurlu geçmesini diler; selam ve sevgilerimi sunarım.

Murat GÖZÜDOK
İlçe Millî Eğitim Müdürü

Atakent Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No4 Küçükçekmece/İSTANBUL İETT 76O, 98T, 89T, 98, 89 - (212) 395 46 00 / 01 / 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.