İSTANBUL KÜÇÜKÇEKMECE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yaz Tatil Mesajı

Yaz Tatil Mesajı

Sevgili Öğrencilerimiz,

Aileleriniz ve öğretmenlerimizle milletimizin ortak paydası sizlersiniz.  Çocukluk ve gençlik yıllarınızdaki mutluluğunuz, bugünün ve yarının başarılı bireyleri olarak hayat sürmeniz için el birliğiyle çabalıyoruz. İçinizdeki insani ve vicdani değerlerinizi muhafaza ederek özgüveninizle problem çözen, üretken düşünen, yeniliğe açık, kabiliyetlerinize göre bilim ve teknolojide yetkin kişiler olarak yetiştirilmeniz için üstün çabalar sarf ediyoruz. 2020-2021 Eğitim Öğretim yılında, yaşadığımız salgın sürecinde tüm zorluklara rağmen uzaktan veya yüz yüze eğitimde kıymetli öğretmenlerimizin bilgi, beceri ve tecrübeleriyle desteklendiniz. Teknolojinin esaretine kapılmadan eğlenmenizi, dinlenmenizi ve vazgeçilmez alışkanlığınız olması gereken kitaplarla dostluğunuzu daha çok arttırmanızı önemle tavsiye ediyor, sizleri sevgiyle kucaklıyorum.

 

Kıymetli Öğretmenlerimiz,

En büyük çabamız bugünü ve yarınımızı oluşturacak, gölgemizde yetiştirdiğimiz evlatlarımıza, gençlerimize, tüm insanlığı kuşatabilecek değerleri kazandırabilmektir. Eğitim, kültür ve sosyal alanlardaki gelişmişlikle, vicdani değer yargılarını bütünleştirerek hedeflerimize ulaşabiliriz. Bu anlayış ve karalılıkla; geleceğe güven, meslekte özveri ve saygı ilkeleri ile birbirine kenetlenmiş bir ekip olarak, beynini, gönlünü, yüreğini ve yıllarını eğitime adamış öğretmenlerimizin kendilerine düşen büyük sorumluluğun bilincinde olduklarını biliyoruz. Öğrencilerimizin yetişmesinde büyük çabalar gösteren değerli eğitimcilerimizi göstermiş oldukları sabır, emek, samimiyet ve fedakârlıkları için tebrik ediyor,  her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

 

Değerli Velilerimiz,

Ortak geleceğimiz olan; yuvalarınızın sevgi ortamında büyüyen, renk bulan, hayata dair ilk alışkanlıklar kazanan en kıymetlileriniz "çocuklarınız için" öğretmenlerimizle birlikte çalışıyoruz. El birliği ile gerçekleşen bu ortak çalışmaların, çocuklarımızda hayat bulduğunu unutmayınız. Öğrencilerimizin karneleri, sınavlarının rakamsal karşılığını ifade eder. Fakat onların hayata dair kazandıkları davranışlar bu önemli iş birliğinin neticesidir. Çocuklarımızın karneleri ötesinde mutlulukları, alışkanlıkları ve hayata bakış açılarındaki payımız daha mühimdir.

Bu doğrultuda bu yıl süren eğitim hayatının ardından, öğrencilerimizin karnelerindeki değerlendirmeler ne olursa olsun genellemeye dönüştürmeden, öğrencilerimizin hayatına en güzel etki sunacak şekilde destek sağlayacağınızı umut ediyorum.

Millî Eğitim Bakanlığımızca bu yıl ilk kez planlanan "Telafide Ben de Varım" Programı yaz uygulaması kapsamında, 5 Temmuz-31 Ağustos 2021 tarihleri arasında ülkemiz genelinde gönüllülük esasına göre; öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimize yönelik eğitim faaliyetleri gerçekleştirilecektir. Telafi programıyla tüm katılımcıların 2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda eğitimde fırsat adaletini sağlamak, okullar arasındaki başarı farklılıklarını azaltmak, öğrencilerin çok yönlü gelişimlerini fiziksel, sosyal, duygusal ve akademik programlar ile desteklenmeleri amaçlanmaktadır. "Telafide Ben de Varım" Programı kapsamında düzenlenecek tüm eğitim faaliyetleri Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen Covid-19 salgını koruma tedbirleri doğrultusunda gerekli önlemler alınarak gerçekleştirilecektir. Eğitim faaliyetlerine katılacak tüm öğrenci, veli ve öğretmenlerimiz; bakanlığımızın sayfasında yer alan "Telafi Eğitim Programları" bölümünden eğitim faaliyet takvimi, faaliyet alanı ve çalışma esaslarına dair bilgilere erişebilirler. Çocuklarımız kendi okulunun dışındaki okullarda da etkinliklere müracaat edebileceklerdir.

İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü olarak okullarımızda öğrenci ve velilerimize yönelik planladığımız 2.415 farklı eğitim ve etkinliğe sizleri bekliyoruz.  Bu eğitim programımızda yer alacak tüm katılımcılara başarılar diliyorum.                                                                                                                        .

Bu duygu ve düşüncelerle yaz tatilinizi gönlünüzce geçirmenizi, yeni eğitim öğretim yılına hep birlikte coşkuyla okullarımızda, sınıflarımızda başlamayı temenni ederek herkese iyi tatiller diliyorum.

                                                                                                                                                            

Murat GÖZÜDOK

İlçe Millî Eğitim Müdürü

Atakent Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No4 Küçükçekmece/İSTANBUL İETT 76O, 98T, 89T, 98, 89 - (212) 395 46 00 / 01 / 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.