İSTANBUL KÜÇÜKÇEKMECE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YARIYIL TATİLİ MESAJI

YARIYIL TATİLİ MESAJI

 

Değerli Meslektaşlarım, Sevgili Öğrencilerimiz ve Kıymetli Veliler; 

2022-2023 Eğitim-Öğretim yılının ilk dönemi bugün itibari ile sona ermiş bulunmaktadır. 150 binden fazla öğrencisi ile Küçükçekmece'miz sorunsuz bir şekilde birinci yarı yılı tamamlamıştır. İlk dönemin başarılı ve sorunsuz bir şekilde geçmesinde emeği olan yönetici, öğretmen, destek personeli ve diğer tüm eğitim paydaşlarımıza teşekkürlerimi sunarım.

Değerli Meslektaşlarım,

Ülkemizin geleceği olan sevgili öğrencilerimizin yetişmesinde, daha güçlü ve başarılı bir ülke olabilmemiz adına sahip olduğunuz azim ve gösterdiğiniz üstün çabanın farkındayız. Gösterdiğiniz gayreti, verdiğiniz emeği ve fedakarlığınızı ne kadar takdir edersek az. Bizler 2023 Türkiye Yüzyılı parolasına eğitim camiası olarak sahip çıkarak, ülkemizi hak ettiği değere ulaştırmak adına yoğun gayretlerimize hep birlikte devam edeceğiz.

Sevgili Öğrencilerimiz,

Birinci dönem sonunda elde ettiğiniz başarıları değerlendirerek, ikinci dönem daha başarılı olabilmek adına düşünüp, plan yaparak yeni döneme başlamanızı bekliyor ve hepinize ailelerinizle birlikte; sağlıklı ve mutlu hatıralarla anımsayacağınız bir yarıyıl tatili diliyorum. Yeterince dinlenip yeni döneme güçlü bir şekilde döneceğinize inanıyorum.

Değerli Velilerimiz,

Bütün öğrencilerimizin birinci dönemde elde ettikleri başarıları evde birlikte değerlendirerek, gelecek döneme ilişkin stratejinizi aile meclisinde birlikte karar vermeniz hem önemli hem de değerlidir. Kısa soluklu değerlendirmelerden kaçınarak, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza telafisi mümkün olmayan hasarlar vermekten kaçınmalıyız. Unutulmamalıdır ki doğru teknikler uygulandığında tüm öğrenciler başarılı olabilir. Öğrencilerimiz karnelerini alır almaz evlerine doğru yola çıkacak ve bir dönem boyunca elde ettikleri başarıları sizlerle paylaşacaktır. Bu bağlamda bugün eve gelen her öğrencinin birinci yarıyılı tebrik edilmeli; başarıları desteklenmeli, başarısızlıkları varsa da başarılı olmaları için motive edilmelidir.

Bu vesile ile ara tatilin değerli meslektaşlarım, sevgili öğrencilerimiz ve kıymetli velilerimiz için sağlıklı ve huzurlu geçmesini diler; selam ve sevgilerimi sunarım.

Murat GÖZÜDOK
İlçe Millî Eğitim Müdürü

 

Atakent Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No4 Küçükçekmece/İSTANBUL İETT 76O, 98T, 89T, 98, 89 - (212) 395 46 00 / 01 / 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.