İSTANBUL KÜÇÜKÇEKMECE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yarıyıl Tatili Mesajı

Yarıyıl Tatili Mesajı

Değerli Meslektaşlarım, Sevgili Öğrencilerimiz ve Kıymetli Veliler; 

2021-2022 Eğitim-Öğretim yılının ilk dönemi bugün itibari ile sona erdi. Salgın sürecinde ülke geneli yüz yüze eğitim için alınmış olan kararları, ilçemizdeki tüm okullar başarılı şekilde yürütmüş ve 150 binden fazla öğrencisi ile Küçükçekmece'miz sorunsuz bir şekilde birinci yarı yılı tamamlamıştır.

Değerli Meslektaşlarım,

Gelecek nesillerimizi yetiştirerek ülkemizin daha güçlü ve başarılı olabilmesi adına sahip olduğunuz azim ve gösterdiğiniz üstün çabanın farkındayız. Bu bağlamda özellikle yüz yüze eğitimin ilçemizde başarılı bir şekilde devam etmesini sağlayan tüm öğretmen, yönetici ve destek personelimize teşekkürlerimizi sunarım.

Sevgili Öğrencilerimiz,

Birinci dönemi salgın koşullarına rağmen başarılı bir şekilde tamamladınız. Çok çalıştınız ve buna karşılık 15 günlük ara tatil boyunca dinlenmeyi hak ettiniz. Birinci dönem sonunda elde ettiğiniz başarıları değerlendirerek, ikinci dönem daha başarılı olabilmek adına düşünüp, plan yaparak yeni döneme başlamanızı bekliyor ve hepinize ailelerinizle birlikte; sağlıklı ve mutlu hatıralarla anımsayacağınız bir yarıyıl tatili diliyorum.

Değerli Velilerimiz,

Öğrencilerimiz karnelerini alır almaz evlerine doğru yola çıkacak ve bir dönem boyunca elde ettikleri başarıları sizlerle paylaşacaktır. Bu bağlamda bugün eve gelen her öğrencinin birinci yarıyılı tebrik edilmeli; başarıları desteklenmeli, başarısızlıkları varsa da onu başarıya dönüştürecek stratejiler geliştirerek öğrencileri motive etmeliyiz. Bilinmelidir ki başarı bir süreç işidir, bir sonuç değil. Kısa soluklu değerlendirmelerden kaçınarak, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza telafisi mümkün olmayan hasarlar vermekten kaçınmalıyız. Unutulmamalıdır ki doğru teknikler uygulandığında tüm öğrenciler başarılı olabilir. Buna inanarak hareket etmeliyiz.

Bu vesile ile ara tatilin değerli meslektaşlarım, sevgili öğrencilerimiz ve kıymetli velilerimiz için sağlıklı ve huzurlu geçmesini diler; selam ve sevgilerimi sunarım.

Murat GÖZÜDOK

İlçe Millî Eğitim Müdürü

Atakent Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No4 Küçükçekmece/İSTANBUL İETT 76O, 98T, 89T, 98, 89 - (212) 395 46 00 / 01 / 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.