İSTANBUL KÜÇÜKÇEKMECE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Toki Şehit Çağlar Canbaz İmam Hatip Ortaokulu “Öncü İmam Hatip Ortaokulu” Olmaya Hak Kazanmıştır

“Öncü İmam Hatip Lisesi” ve “Öncü İmam Hatip Ortaokulu” projesi ödül törenine Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız, DÖGM Daire Başkanı Mehmet Nezir Gül, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Uslu, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı
Toki Şehit Çağlar Canbaz İmam Hatip Ortaokulu “Öncü İmam Hatip Ortaokulu” Olmaya Hak Kazanmıştır

İstanbul’daki imam hatip ortaokulu ve imam hatip lisesi öğrencilerini “bilgi,  kültür,  sanat,  spor, meslek” alanlarındaki yarışmalara katılmaya teşvik etmek ve okullarda sosyal-kültürel faaliyetler gerçekleştirilmesini sağlamak üzere İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü Din Öğretimi Bölümü tarafından düzenlenen “Öncü İmam Hatip Ortaokulu” ve “Öncü İmam Hatip Lisesi” ödüllerini almaya hak kazanan imam hatip ortaokulları ve Anadolu imam hatip liseleri belli oldu.

İki yıl geçerliliği olacak söz konusu ödüllerle ilgili olarak projeye başvuruda bulunan İstanbul ilindeki yüz otuz (130) Anadolu imam hatip lisesi ve imam hatip ortaokulunun belgelendirilmiş çalışmalarının değerlendirilmesinin ardından; Öncü İmam Hatip Ortaokulu kategorisinde: İlçemiz TOKİ Şehit Çağlar Canbaz İmam Hatip Ortaokulu en yüksek puanı alarak öncü imam hatip sertifikası almaya hak kazanmıştır.

Öncü İmam Hatip Ortaokulu kategorisinde:


04-01-2016
04-01-201604-01-201604-01-2016
* Küçükçekmece – TOKİ Şehit Çağlar Canbaz İmam Hatip Ortaokulu

* Bayrampaşa – Mobil İmam Hatip Ortaokulu
* Güngören – Güngören İmam Hatip Ortaokulu
* Ümraniye – Merkez İmam Hatip Ortaokulu

Öncü İmam Hatip Lisesi kategorisinde ise:

* Başakşehir – TOKİ Celalettin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi
* Beyoğlu – Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi 
* Fatih – Cibali Erkek Anadolu İmam Hatip Lisesi
* Fatih – İstanbul Anadolu İmam Hatip Lisesi 
* Sancaktepe – Samandıra Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi
* Ümraniye – Ümraniye Anadolu İmam Hatip Lisesi
   Ödül almaya hak kazanmıştır.

“Öncü İmam Hatip Ortaokulu” ve “Öncü İmam Hatip Lisesi” ödülleri, Anadolu imam hatip ortaokulu ve Anadolu imam hatip liselerinde; ders programlarının yanında öğrencide görev -  sorumluluk bilinci ile kendine güven duygusunu geliştirmeye, yeni ilgi alanları oluşturmaya,  beceriler kazandırmaya yönelik olarak  “bilgi,  kültür,  sanat,  spor ve meslek”  alanlarında  (öğretmenlere yönelik yarışmalar hariç)  düzenlenen ilçe, il,  yurtiçi ve yurtdışı düzeydeki yarışmalara öğrencilerin katılımını teşvik etme ve okullardaki eğitim kalitesini artırma düşüncesiyle okullar arası rekabet ortamı oluşturmak, kurumsallaşma ve kurum kültürünü artırıcı faaliyetlerde bulunmak;  okul yönetimi,  öğretmen,  öğrenci,  aile ve çevre işbirliğini sağlamak amacıyla düzenleniyor.

Bu yıl ilki gerçekleştirilen proje kapsamında  ödül almaya hak kazanan ilçemiz Toki şehit Çağlar Canbaz İmam hatip Ortaokulu okul yönetimi,  öğretmenleri ve öğrencilerinitebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.

Atakent Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No4 Küçükçekmece/İSTANBUL İETT 76O, 98T, 89T, 98, 89 - (212) 395 46 00 / 01 / 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.