İSTANBUL KÜÇÜKÇEKMECE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SÜPER BABALAR SERTİFİKALARINI ÇOCUKLARININ ELİNDEN ALDILAR…

Baba Destek Programına (BADEP)  katılan Babalar sertifikalarını çocuklarının elinden aldılar.    Eğitimi bitiren 13 babaya sertifikaları Okulda düzenlenen  bir  törenle verildi. Törene, Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Abdulbaki İNCE,  Okul  Müdürü  Esra SOLGUN,  Baba Destek Programı eğitimine katılan babalar,  anneler ve çocukları  katıldılar.
SÜPER BABALAR SERTİFİKALARINI ÇOCUKLARININ ELİNDEN ALDILAR…

Program 14 modül üzerinden gerçekleştirildi. Modüller her hafta Pazartesi akşamları olmak üzere Menekşe Anaokulu AÇEV’in  BADEP eğitimcisi Edip GÜNDÜZ  tarafından katılımcı babalarla birlikte verimli bir şekilde uygulandı.

Baba Destek Programı (BADEP), babaya destek vererek çocuğun çok yönlü gelişimine katkıda bulunmayı hedefleyen bilimsel bir yetişkin eğitim programı. Katılımcı ve yüz yüze eğitim tekniklerinin kullanıldığı program babaların çocukla iletişimini sağlıklı kurmasını ve çocukların gelişimlerini desteklemeleri için babalarda davranış değişikliği oluşturmayı amaçlıyor.

Törene katılan Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Abdulbaki İNCE,  “ BADEP  eğitim kursuna katılan  babaların duyarlı  davranışlarının aileleri ve toplum için  çok önemli” olduğunu vurguladı. “ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak  bu  tür  kursları açıyoruz, isteğe  göre değişik alanlarda her aşamada  kurs açmaya devam ediyoruz” diyerek törene katılan  ailelere teşekkür etti.

 Menekşe Anaokulu  Müdürü   Esra SOLGUN da  “okulumuzda ilk defa baba destek eğitimini siz kıymetli  velilerimiz alıyor. Eğitim adına bizler de her zaman okulumuzu bu tür çalışmalar için bir atölye olarak gördük ve siz değerli babaları 3 ay boyunca okulumuzda ağırlamaktan mutluluk duyduk”  diyerek eğitime katılan  baba ve ailelerine ayrıca  eğitimi  veren  Edip GÜNDÜZ’e teşekkür etti.

BADEP Eğitimcisi  Edip GÜNDÜZ,   "Çocukların sevgi ve güvenle büyüdükleri bir dünya için bütün babalara, ´Baba Destek Programı´na katılmalarını tavsiye ediyoruz" diye konuştu.

 

Tören,  Baba destek eğitim programına katılan babalara sertifikalarının verilmesi ve toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.15-06-201615-06-201615-06-201615-06-201615-06-2016

Atakent Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No4 Küçükçekmece/İSTANBUL İETT 76O, 98T, 89T, 98, 89 - (212) 395 46 00 / 01 / 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.