İSTANBUL KÜÇÜKÇEKMECE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Stajer öğretmenlerimizle kaymakamlık ziyareti yapıldı.

İlçemizde stajer olarak görev yapan 240 öğretmenimiz ile ilçe kaymakamı Sn. Harun KAYA’yı makamında ziyaret ettik. İlçe Milli Eiğitim Müdürümüz Cemal YILMAZ ve şube müdürümüz Metin NARİ ile koordinatör Müdür Turkay ÇAPAR da toplantıya katıldı.  İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Cemal YILMAZ açılış konuşmasından sonra bir saat Kaymakamımız Sayın Harun KAYA öğretmenlerle sohbet etti.
Stajer öğretmenlerimizle kaymakamlık ziyareti yapıldı.

Konuşmasında Ülke kalkınmasında eğitim ve öğretimin çok önemli olduğunu belirtti.

İlçede Eğitimin en öncelikli işleri olduğunu belirttikten sonra öğretmenlerimize dersleri sevdirerek işlemelerini, okul öncesi eğitime çok önem verdiklerini ve bu hususta ilçede kapasite arttırıcı ciddi çalışmalar yapıldığını belirtti. İcat çıkarmayı teşvik edilmesini, yöneticilerin yurt dışı tecrübesi kazanmalarının çok önemli olduğunu, bağımlılığın her çeşidi ile mücadele edilmesinin gerekliliğini, ifade etti.

Öğretmenin sadece akademik başarıya odaklanmayıp her öğrenciye kabiliyetine göre sosyal, sportif, müzikal faaliyetlerini geliştirmeleri için teşvik edilmesi ve aynen çocukların güzel ahlaklı yetiştirilmesinin önemini vurguladı.

Öğretmenlerimize kendilerini sürekli yenilemeleri gerektiğini bilginin geliştiğini bunu takibin zaruret olduğunu söyledi.

 

Toplantı başarı dilekleri ile sona erdi. 01-04-201601-04-201601-04-201601-04-2016 

Atakent Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No4 Küçükçekmece/İSTANBUL İETT 76O, 98T, 89T, 98, 89 - (212) 395 46 00 / 01 / 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.