İSTANBUL KÜÇÜKÇEKMECE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"KÜÇÜKÇEKMECE DAHİLERİNİ ARIYOR" İSİMLİ PROJE YARIŞMASININ ÖDÜL TÖRENİ VE ALTINCI BİLİM SERGİSİNİN AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

"KÜÇÜKÇEKMECE DAHİLERİNİ ARIYOR" İSİMLİ PROJE YARIŞMASININ ÖDÜL TÖRENİ VE ALTINCI BİLİM SERGİSİNİN AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

"Küçükçekmece Dahilerini Arıyor" isimli proje yarışmasının ödül töreni ve 6´ncı Bilim Sergisi´nin açılışı gerçekleştirildi. Sergide "Arabada Alkolmetre, Koku Giderici Aparat, Kadına Şiddete Hayır Elektronik Takip Sistemi, Güneş Panellerinde Verim Artırma, Duyarlı Baret, Kalp Atışını Algılayan Emniyet Kemeri, Işık Zili, Akıllı Tahta Sileceği" buluşları dikkat çekti.

Küçükçekmece Belediyesi tarafından ikincisi düzenlenen "Küçükçekmece Dahilerini Arıyor" isimli proje yarışmasının ödül töreni ve 6´ncı Bilim Sergisi´nin açılışı, ilçedeki Çocuk Üniversitesi´nde gerçekleştirildi. Programa, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Cemal Yılmaz, Küçükçekmece Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Oktay Kurt, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz´e eğitime verdiği destekten dolayı teşekkür eden İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Cemal Yılmaz, "Belediyemiz her çalışmamızda bizlere destek oluyor. Bunun yanı sıra eğitime teşvik etmek amacıyla düzenledikleri yarışmalarla, insanlığa faydalı olacak projeler geliştiren çocuklarımızı ödüllendiriyor. Çocuklarımızı tebrik ediyorum ve daha güzel yerlere gelmelerini temenni ediyorum" diye konuştu."Kutsal kitabımız düşünmeyi emrediyor" dedi

Küçükçekmece Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Oktay Kurt da öğrencileri tebrik ettiği konuşmasında, "Yerli silahımızı, uydumuzu, uçağımızı yapmayı başardık. Çocuklarımızın daha yeni buluşlara imza atacağına inancımız sonsuz. Bu anlamda emeği geçenlere teşekkür ederim" dedi.

İlçe genelinde düzenlenen yarışmada, birbirinden ilginç projeler, ortaokul ve lise düzeyinde "Sosyal Konular ve Teknoloji" ile "Fen ve Teknoloji" kategorisinde ödüllendirildi. Lise düzeyinde birinci olan öğrencilere 3 bin 500 TL, ikincilere 3 bin TL, üçüncülere ise 2 bin 500 TL; ortaokul düzeyinde birinci olan öğrencilere 3 bin TL, ikincilere 2 bin 500 TL, üçüncülere ise 2 bin TL´lik para ödülü protokol tarafından verildi. Nahit Menteşe Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi öğrencileri liseler sosyal ve teknoloji kategorisinde tüm ödülleri alarak, yarışmaya damga vurdu.

 

29-05-201729-05-201729-05-201729-05-201729-05-201729-05-201729-05-201729-05-2017

Atakent Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No4 Küçükçekmece/İSTANBUL İETT 76O, 98T, 89T, 98, 89 - (212) 395 46 00 / 01 / 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.