İSTANBUL KÜÇÜKÇEKMECE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

PDR GÜNLERİ

PDR GÜNLERİ

Kaymakamlığımız uhdesinde İlçe Millî Eğitim Müdürlüğümüz ve Küçükçekmece Rehberlik ve Araştırma Merkezi öncülüğünde Beykent Üniversitesi ve Doğuş Üniversiteleri iş birliğiyle düzenlenen PDR günlerinin 8.si İlçe Millî Eğitim Müdürümüz, İl Milli Eğitim Şube Müdürümüz ve Rektör yardımcılarının açılış konuşmalarıyla Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezinde başladı.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murat GÖZÜDOK yaptığı konuşmada katılımcı öğretmenlere şu şekilde seslendi:

Kıymetli öğretmenlerimiz,

Bildiğiniz üzere PDR faaliyetlerinin amacı bireyin kişisel, sosyal, bedensel ve bilişsel tüm yönlerden gelişimini desteklemektir. Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda PDR hizmetlerinin en nihai amacının bireyin kendini tanımasını, geliştirmesini ve gerçekleştirmesini desteklemektir (Gök, 2016).

Teknoloji büyük bir hızla ilerliyor. Bu durum nesiller arasında büyük bir farkın oluşmasına sebep olmakta ve sanırım olmaya da devam edeceği anlaşılmaktadır. Oluşan bu farklılıklar; iş yapış şeklini değiştirdiği gibi, yaşam alışkanlıkları, hayata bakış açılarını ve neredeyse günlük hayatta birçok pratiği değiştirmektedir. Aynı evin içinde yaşayıp mantaliteleri arasında kilometrelerce uzaklık olanlar ile, birbirinden kilometrelerce uzaklık olanların teknoloji marifeti ile aynı şeyleri düşünebilecekleri bir çağı yaşıyoruz. Bunlar hepimizin gözü önünde oluyor. Doğası gereği dünya değişiyorsa biz aynı yerde kalamayız. Yeni neslin ihtiyaçlarını merkeze alan bir anlayışla sistemimizi yeniden dizayn etmeliyiz. Tüm branşların bu konuda elini taşın altına koyması gerektiğini düşünüyorum ancak bana göre bu değişimi kontrol etmede en büyük pay sahibi sizlerin.

Bu bağlamda bugün burada alanında uzman kıymetli akademisyenlerimizin katılımı ile düzenlediğimiz Küçükçekmece 8. PDR Günleri ile ilimizde ve ilçemizde görev yapan psikolojik danışman/ rehber öğretmenlerin mesleki gelişimlerine katkı sağlayarak, edinecekleri tüm bu tecrübeleri öğrencilerin kişisel, sosyal ve eğitsel gelişimlerine katkı sağlamaları amaçlanmıştır. Bu tarz faaliyetlerin sayılarının her geçen gün artması temel dileğimizdir.

Kıymetli akademisyenlerimize emeklerinden dolayı şimdiden teşekkür ederim. Bilgi, deneyim ve tecrübelerinizin hepimizin yolunu aydınlatması temennisiyle, katılımcı tüm öğretmenlerimize tekrardan hoş geldiniz diyor ve sizleri selamlıyorum.

09-05-202309-05-202309-05-2023

Atakent Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No4 Küçükçekmece/İSTANBUL İETT 76O, 98T, 89T, 98, 89 - (212) 395 46 00 / 01 / 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.