İSTANBUL KÜÇÜKÇEKMECE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

PAGEV Plastik Teknolojisi Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi “HEPİMİZ MEHMEDİZ” Projesi

PAGEV Plastik Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Medeniyet ve Düşünce Kulubü "HEPİMİZ MEHMEDİZ" projesi kapsamında öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizle birlikte Mehmetçiğimize destek ve moral ziyareti olarak Hadımköy Jandarma Komando Komutanlığı ziyaret edildi.
PAGEV Plastik Teknolojisi Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi “HEPİMİZ MEHMEDİZ” Projesi

          Gezinin amacı Zeytin Dalı Harekatına PAGEV çalışanları ve öğrencileri olarak destek verebilmek, Mehmetçiğimize moral, destek için yanlarında olduğumuzu hissettirebilmek  sevgimizi ve dualarımızı paylaşabilmek ve onlara çok şey borçlu olduğumuzun farkındalığını kazanabilmek ve öğrencilerimizde Milli duyguları geliştirebilecek etkinliklerde ve paylaşımlarda bulunabilmektir.

          Otobüs Hadımköy gişelerine geldiğinde bize eskortluk yapacak askeri bir araçla yolumuza devam edildi. Askeriyeye ulaşıldığında Tabur Komutanı ve diğer askerlerimiz bizi kapıda karşıladılar. Selamlaşmadan sonra  öğrencimiz hediyemiz olan çiçeği taktim ettiler. Yemek saatine denk geldiği için bütün öğrenciler  Mehmetçiğimizle birlikte yemeğe oturdu. Her iki öğrencimize iki asker eşliğinde hoş sohbetli yemek ortamı olması için masalar hazırlanmıştı. İkram edilen özenle hazırlanmış yemekler eşliğinde öğrencilerimiz Mehmetçiğimizin sıcak sevgisi ve ilgisinden çok memnun kaldılar. Tabur Komutanı eşliğinde bütün askeriye hakkında bilgi verildi. İçtima alanları, yemekhane, mescit, gazino, malzeme depoları ve bürolar gezildi. Brifing salonunda hazırlanan ikramlıklar eşliğinde Türk Silahlı Kuvvetleri´nin amaçları, çalışma alanları, başarıları  komando birlikleri olarak ise yapılan hizmetler aktarıldı . Öğrencilerin tüm soruları sabırla ve detaylı olarak cevaplandırılarak milli, vatani duygulara değinildi.

          Brifing sonrası Mehmetçikle kaynaşılması, sevgilerin pekişmesi, moral ve desteğin daha coşkulu olması için öğrencilere rütbeli askerlerle serbest sohbet ortamı sunuldu. Hayallerimizi bile aşan sevgi dolu sıcacık bir ortamda asker millet buluşması, aslında günün her anında kalplerimizde coşup taşan Mehmetçik sevgisiydi. Bu günümüzü ölümsüzleştiren birbirinden anlamlı fotoğraflar çekildi.  BİZ MEHMETÇİK OLDUK, MEHMETÇİK BİZ …

          Çok zor zamanları yaşayan ülkemizde vatanı için böylesine her şeyini ortaya koyan tek sevdası ay ve yıldızının göklerde dalgalanması için mücadele eden askerlerimizle bir araya gelebilmek bize ve askerlerimize büyük bir motive olmuştur.

          Öğrencilerimize verilen “Zeytin Dalı Operasyonunun Önemi”, “Mehmetçiğimize Neler Borçluyuz?”, “Şanlı Bayrağımızdaki Hilal ve Yıldızın Önem ve Anlamı” ve “Tarihteki Türk Devletleri ve Türkiye Cumhuriyetinin Bağımsızlık İçin Verdiği Mücadeleler” konulu araştırma ödevleri ; “Bayrak İnmesin Ezan Dinmesin” konulu kompozisyon bu anlamlı geziyi tamamlayan çalışmalar oldu . 26-02-2018

26-02-201826-02-201826-02-201826-02-201826-02-201826-02-201826-02-201826-02-201826-02-2018

Atakent Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No4 Küçükçekmece/İSTANBUL İETT 76O, 98T, 89T, 98, 89 - (212) 395 46 00 / 01 / 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.