İSTANBUL KÜÇÜKÇEKMECE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ORMAN HAFTASI HALKALI DOĞA İLKOKULUNDA KUTLANDI

ORMAN HAFTASI HALKALI DOĞA İLKOKULUNDA KUTLANDI

Ülkemizde her yıl 21-26 Mart tarihleri arasında kutlanan Orman Haftası nedeniyle ilçemiz Halkalı Doğa İlkokulunda bir kutlama programı gerçekleştirildi.

Programa Kaymakamımız Ünal KILIÇARSLAN, İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Murat GÖZÜDOK, İlçe Tarım Müdürümüz Ali TAN, Şube Müdürümüz Rafet FENER, okul müdürlerimiz, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimiz katıldı. 

Program Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayıp protokol konuşmaları ile devam etti.  Kaymakamımız Ünal KILIÇARSLAN,

"Ormanlar ülkemiz ve geleceğimiz için büyük önem taşımaktadır. Ancak ormanlara en büyük zararı da insanlar vermektedir. Bizim toplum olarak bu önemli doğal varlığımızı korumamız ve bu bilinci çocuklarımıza aşılamamız gerekmektedir ayrıca fidan dikmeyi teşvik etmemiz de önemlidir. Bugün burada yapılan etkinlik ve sonrasında çocuklarımızın fidan dikmeleri bu nedenle çok anlamlıdır. Ben bu kapsamda yaptığınız çalışmalar ve gösterdiğiniz çabadan dolayı sizleri kutluyorum." dedi. 

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Murat GÖZÜDOK, "Doğaya verilebilecek en güzel hediye ağaç dikmektir. Bir fidanı toprakla buluşturmak, büyüyüp yeşermesini sağlamak bizim ve çocuklarınızın geleceği için atabileceğimiz en önemli adımlardan biridir." dedi.

Okul Müdürümüz İnan SAYGILI ise

"Ormanlar, ülkemizin akciğerleri ve en önemli doğal varlığıdır. Ekonomiye, doğaya ve en önemlisi biz insanlara büyük yararı olan ormanları korumak asli görevlerimizden biridir. Bizler okulumuzda, çocuklarımıza küçük yaşlarda ağaç sevgisini, orman sevgisini kazandırmak ve onları birer doğa sever olarak yetiştirmek için çalışıyoruz. Bu vesileyle her fırsatta çocuklarımızla fidan dikmeye yönelik etkinlikler gerçekleştiriyoruz." dedi. 

Konuşmaların ardından ormanla ilgili kısa slayt gösterimi, ögrencilerin müzikli gösterileri, ormanla ilgili sloganların yer aldığı sunumlar, 'Ağaçların Yararları' adlı kısa tiyatro oyunuyla program sona erdi.  

Programın ardından Kaymakamımız ögrencilerle birlikte okul bahçesine 11 adet fidan diktiler. Öğrencilerimizin ilgisi ve sevgisiyle büyüyüp meyve verecek olan bu fidanlar, depremin etkilediği 11 ilimizdeki şehit olan vatandaşlarımız anısına dikildi.

24-03-202324-03-202324-03-2023

Atakent Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No4 Küçükçekmece/İSTANBUL İETT 76O, 98T, 89T, 98, 89 - (212) 395 46 00 / 01 / 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.