İSTANBUL KÜÇÜKÇEKMECE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“ONLARI İSİMLERİYLE ANMAK İSTEDİK”

Küçükçekmece Belediyesi Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi, Çanakkale Zaferi’nin 101. Yıldönümünde “Çanakkale: Bir Bergüzar, Bir Ağıt” isimli özel bir sergiye ev sahipliği yaptı. Küçükçekmece Arif Nihat Asya Ortaokulu öğrencilerinin Görsel Sanatlar Öğretmeni Fadime YÜCEL öncülüğünde yaptığı çalışmaların yer aldığı sergide, 57 bin şehidin künyesinden oluşan ağaç dikkat çekiyor.
“ONLARI İSİMLERİYLE ANMAK İSTEDİK”

Çanakkale’de can veren şehitlerimizin isimlerine Türk Silahlı Kuvvetleri’nin sitesinden ulaştıklarını dile getiren Fadime YÜCEL, “Öğrencilerimiz ve velilerimiz ile birlikte bu künyeleri hazırladık. Şehitlerimizi yaptığımız 57 bin künye ile isimlerini zikrederek analım istedik. Onları görünür kılmak, içimizden olduklarını, bizden olduklarını anlatmak istedik. Nahit Menteşe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Metal İşleri Bölümü öğretmenlerinden Kenan EMİR ve Köksal ALTUN’un metal işleri bölümü öğrencileri ile künye ağacımızı gerçekleştirdiler. Okulumuz Türkçe öğretmeni Tuğba Zeynep AYDENİZ’in duygularını ifade eden metinlerle, okulumuz Bilişim Teknolojileri öğretmeni Mustafa KARABULUT’un grafik tasarımı ile okulumuz Sosyal Bilgiler öğretmeni Alper DUTKİN fotoğraflarıyla ve görsel sanatlar atölyesinin öğrencileriyle sergiyi oluşturduk. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim” diye konuştu

Sergi için öğretmen, öğrenci ve velilerden oluşan en az 3 bin kişinin seferber olduğunu söyleyen Yücel, amaçlarının öğrencilere kendi Atalarını anlatmak, Türk milletinin birlik ve beraberlik duygusunu güçlendirmek olduğunu söyledi.

Sergide, öğrenciler ve öğretmenlerin elinden Çanakkale konulu 27 resim ve 28 metin de yer alıyor. Sergi, 23 Mart’a dek SKSM’de izlenebilir. 24-25-26 Mart da ise sergiye Armoni Park AVM ev sahipliği yapacak.

22-03-201622-03-201622-03-201622-03-2016

Atakent Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No4 Küçükçekmece/İSTANBUL İETT 76O, 98T, 89T, 98, 89 - (212) 395 46 00 / 01 / 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.