İSTANBUL KÜÇÜKÇEKMECE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Öncesi ve İlkokul Öğrencilerine Trafik Bilincinin Kazandırılması

İlkokul Öğrencilerimize Sosyal Sorumluluk Projemiz | Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Konfederasyonu
Okul Öncesi ve İlkokul Öğrencilerine Trafik Bilincinin Kazandırılması


13-10-2017

Dosyaları İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Çocuklarımız Geleceğimizin Teminatıdır

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğümüz ile Sürücü Eğitimcileri Konfederasyonumuz arasında bir sosyal sorumluluk projesi olarak imzalanan protokol çerçevesinde ülkemiz genelinde tüm okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine “Trafik Bilinci Artırmak” amaçlı eğitimler verilmesi hedeflenmiştir. Böylece, ülkemiz genelinde yaklaşık 6,5 milyon öğrencimiz ile dolaylı olarak onların ailelerine trafik bilinci konusunda bir farkındalık yaratmak hedeflenmiştir.

Bu amaçla, Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü tarafından 28 Şubat – 1 Mart tarihleri arasında Afyon Korel Termal Otelde bir çalıştay düzenlenmiş olup, tüm il milli eğitim müdürlüklerinde görev yapan, özel öğretim kurumlarından sorumlu il milli eğitim müdür yardımcıları ve şube müdürleri ile TÜSEKON il trafik eğitimcileri konu ile ilgili bir eğitimden geçirilmişlerdir. Ayrıca, protokol çerçevesinde il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerince yapılması gereken iş ve işlemler ile ilgili olarak, tüm gerekli bilgilerin detaylı bir şekilde yer aldığı 08.03.2017 tarih ve 3081715 sayılı genelge yayımlanmıştır.

Konfederasyonumuza bağlı federasyonlarımıza üye derneklerimiz tarafından, ilgili protokol çerçevesinde eğitimlerin verilmesinden sorumlu olacak olan TÜSEKON il ve ilçe temsilcileri belirlenerek, il milli eğitim müdürlüklerine bildirilmiştir.

Tüm derneklerimiz organizasyonunda, Afyon’da düzenlenen çalıştaya katılarak konu ile ilgili eğitim alan TÜSEKON il trafik eğitimcileri tarafından, TÜSEKON ilçe trafik eğitimcilerine bu eğitimlerin verilmesi sağlanacaktır.

29 Mart 2017 tarihinde tüm ülke genelinde aynı anda başlaması hedeflenen eğitimlerde kullanılmak üzere genel müdürlüğümüz ve konfederasyonumuz tarafından yürütülen ortak bir çalışmanın sonucunda hazırlanan video ve sunumlar yazımız altında bulunan linkten temin edilebilecektir.

Gerçekleştirilecek bu eğitimler ile ilgili olarak 1 yıllık süre öngörülmüş olup, gerekli planlamalar ilçe milli eğitim müdürlükleri tarafından yapılacaktır.

Konfederasyonumuzun amaçları ve hedefleri doğrultusunda bizler için önemi ve değeri çok büyük olan bu sosyal sorumluk projesinin hayata geçirilmesinde büyük emeği ve katkısı bulunan başta Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürümüz Sayın Kemal ŞAMLIOĞLU olmak üzere, Trafik ve Sürücü Eğitimleri Daire Başkanımız Sayın Ercan ALPAY ve değerli ekibine, Proje Sunumu ve Görsellerini hazırlayan TÜSEKON Sosyal Sorumluluk Projeleri Komisyonuna teşekkür eder, bu projenin en iyi şekilde hayata geçirilmesinde göstereceğiniz gayretli çalışmalarınızdan dolayı siz değerli TÜSEKON ailesinin eğitim neferlerine ayrıca teşekkür eder, başarı ve kolaylıklar dilerim.

 

İsmail YILMAZ
GENEL BAŞKAN

Atakent Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No4 Küçükçekmece/İSTANBUL İETT 76O, 98T, 89T, 98, 89 - (212) 395 46 00 / 01 / 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.