İSTANBUL KÜÇÜKÇEKMECE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Değerli Meslektaşlarım, Sayın Veliler, Sevgili Öğrenciler,

Bugün, ülkece coşku ve gurur içinde kutladığımız 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü birlikte idrak etmekten dolayı büyük bir mutluluk duyuyorum. Bu özel günde, Millî Eğitim Bakanlığımızın koordinesinde gerçekleştirilen çeşitli etkinliklerle bir araya gelerek, öğretmenlik mesleğinin kutsallığını ve önemini bir kez daha hatırlıyoruz.

Öğretmenlik, sadece bilgi aktarmak değil, aynı zamanda bir öğrencinin hayatına dokunmak, ona ilham vermek, doğru yolu bulmasına rehberlik etmek demektir.  Nurettin TOPÇU'nun da dediği gibi: "Muallim, dünya hayatında rol almaya namzet olan genci kâinat karşısında kendine mahsus görüşlere sahip, bizzat kendisi için hayat kaideleri (ilkeleri) oluşturabilen bir bütün insan olarak yetiştirmesi lazımdır...

Muallim ruhlar sanatkârıdır... Muallim bilen öğreten, irşat eden, yol gösteren, terbiye eden, hülasa veli, mürebbi ve emin vasıflarına sahip insan olacaktır. Ruhların mürşidi, hayatın nazımı ve istikbalin en emin kefili olacaktır. Bu yalnız okuma yazma öğreten insanın işi değildir"

Bu kutsal meslek, özveri ve sevgi dolu öğretmenlerimiz sayesinde her geçen gün daha da değer kazanmaktadır. Bu kapsamda mesleğe yeni başlayan öğretmenlerimize, bu yüce görevin ne kadar anlamlı ve değerli olduğunu hissettirmek, onları mesleki donanımlarıyla desteklemek ve bu kutlu yolculukta her zaman yanlarında olduğumuzu göstermek istiyoruz.

Bugün, aynı zamanda Türk Millî Eğitimine gönül vermiş, bu uğurda canını feda etmiş olan öğretmenlerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz. Onların emanet ettiği bu kutsal görevi en iyi şekilde yerine getirmek, onların mirasını yaşatmak için var gücümüzle çalışıyoruz.

Sevgili Öğretmenlerimiz;

Sizler, Türkiye Yüzyılı'na damgasını vuracak nesilleri yetiştirecek kahramanlarsınız. Öğrencileriniz, cumhuriyetimizin temel değerlerini yaşatan, bu değerleri kuşaktan kuşağa aktaran bireyler olacaklar. Sizlerin özverili çalışmaları, daha güçlü, daha müreffeh bir Türkiye'nin temellerini atacaktır.

Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına atfen Sayın Cumhurbaşkanımızın "Türkiye Yüzyılı" hedefi ve Millî Eğitim Bakanlığımızın "Türkiye Yüzyılı Eğitimin Yüzyılı Olacak" sloganıyla çıkacağımız yolda belirlenen hedeflere hep birlikte ulaşmak adına bu yıl ayrıca gayret sarf edeceğiz.

Bu vesileyle, Türkiye'nin yüzyılının eğitim yüzyılı olması adına gösterdiğiniz çabalar için sizlere teşekkür ediyorum. Sizlerin öğrencilere sağladığı değerli katkılar, ülkemizi daha aydınlık yarınlara taşımaya vesile olacaktır. Tüm öğretmenlerimizi sevgi ve saygıyla selamlıyor, başarılarınızın devamını diliyorum. Bu vesileyle vefat eden ve şehit öğretmenlerimize Allahtan rahmet, gazilerimize ayrıca emekliye ayrılmış öğretmenlerimize de sağlıklı uzun ömürler diler, tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlarım.

Murat GÖZÜDOK
İlçe Millî Eğitim Müdürü

Atakent Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No4 Küçükçekmece/İSTANBUL İETT 76O, 98T, 89T, 98, 89 - (212) 395 46 00 / 01 / 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.