İSTANBUL KÜÇÜKÇEKMECE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESLEKİ REHBERLİK VE KARİYER GÜNLERİNİN DÖRDÜNCÜSÜ ÖĞRENCİLERİN YOĞUN KATILIMIYLA DÜZENLENDİ

MESLEKİ REHBERLİK VE KARİYER GÜNLERİNİN DÖRDÜNCÜSÜ ÖĞRENCİLERİN YOĞUN KATILIMIYLA DÜZENLENDİ

Küçükçekmece Kaymakamlığı, Küçükçekmece Belediyesi ve Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile Halkalı 15 Temmuz Şeref Meydanı’nda ‘Mesleki Rehberlik ve Kariyer Günleri’nin dördüncüsü, öğrencilerin yoğun katılımıyla düzenlendi.

Düzenlenen programa, Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz ile okul müdürleri ve yüzlerce öğrenci katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda Fahrettin Kerim Gökay Anadolu Lisesi halk oyunları ekibi sahne aldı. Konuşmaların ardından ise protokol üyeleri tarafından açılış kurdelesi kesildi.

Programda konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Cemal Yılmaz, öğrencilere hedefleri konusunda tavsiyelerde bulundu. “Tecrübe aklın akla aşısıdır. Kısa sürede ne kadar çok tecrübe edildiğini bugün burada sizlere göstereceğiz. Özellikle gençlerimiz için bir şey hatırlatmak istiyorum. Hayatınızda başarıyı yakalayabilmek için olmazsa olmaz hususlar vardır. Öncelikle hedefinizin belli olması gerekiyor. Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgâr yardım edemez. Hedefi belirledikten sonra bu hedefe inanmanız ve istemeniz gerekiyor. Başarının olmazsa olmaz şartı istemektir. Ancak planlı çalışarak hedef yakalanabilir.” diyerek öğrencilere başarılar diledi.

Gençlere sevdikleri işi yapmaları gerektiğini vurgulayan Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya ise, “Küçükçekmece Türkiye’nin 6. büyük ilçesi ve özelikle genç neslimizin yetiştirilmesi bizlere şevk ve heyecan veriyor. Hedefinizi büyük belirlemezseniz, ileri nokta ve ileri keşif dediğiniz yere ulaşma şansınız yok. Hedeflerinizi büyük çizmek zorundasınız ve ne yaparsanız yapın ama mutlaka sevdiğiniz işi yapın. Sevmediğiniz işi yapmak zorunda kalırsanız hayatınız boyunca mutsuz olacaksınız bunu sakın tercih etmeyin.” dedi.

Küçükçekmece’de gençlere verilen eğitimlerin önemine vurgu yapan Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz ise “Gençlerimiz eğitimleri, öncelikli konularımızın başında geliyor. Küçükçekmece’yi ve ülkemizi emin ellere bırakabilmemiz için; bilim, fen ve ahlak anlamında iyi yetişmiş gençlere ihtiyacımız var. İnsan hayatında iş ve eş seçimi çok önemlidir. Bundan sonraki kariyer planlamanızda iş seçiminin daha iyi yapılabilmesi için Mesleki Rehberlik ve Kariyer günleri projemizi hayata geçirdik. Bu etkinliğin Küçükçekmece’ye hayırlı olmasını temenni ediyorum.’’ dedi.

Programda, “Mesleğimi Uzmanlardan Öğreniyorum, Tercih Danışmanlığı, Kariyer Danışmanlığı ve Tanıtım Videoları” alanlarında çalışmalar yapıldı. Bu yıl 4.’sü düzenlenen Mesleki Rehberlik ve Kariyer Günleri’nin amacı; öğrencilerin erken yaşlarda meslek seçimi yapabilmelerine ve değişik meslek gruplarından kişiler ile bir araya gelerek hedefledikleri mesleklere ilişkin merak ettikleri konularda bilgi sahibi olmalarına yardımcı olmak. Etkinlikte, ilçedeki  tüm 8. sınıflar, Anadolu liseleri ve Anadolu imam hatip liselerinin 10. sınıfları ile mesleki ve teknik liselerin 9. sınıfları olmak üzere 15 bine yakın öğrenciye ulaşıldı. Ayrıca etkinlikte 46 lise standı da yer aldı.

 

25-05-201725-05-201725-05-201725-05-201725-05-201725-05-201725-05-201725-05-201725-05-201725-05-2017

Atakent Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No4 Küçükçekmece/İSTANBUL İETT 76O, 98T, 89T, 98, 89 - (212) 395 46 00 / 01 / 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.