İSTANBUL KÜÇÜKÇEKMECE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KÜÇÜKÇEKMECE İMKB MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ’NDEN GURUR VERİCİ HABERLER

İlçemiz okullarından Küçükçekmece Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Ulusal Ajans tarafından kaynak sağlanan 2017 Erasmus + kapsamında “Moleküler Gastronomi Alanında AB Deneyimi” isimli Avrupa Birliği Projesi Başarı ile tamamlanmıştır.
KÜÇÜKÇEKMECE İMKB MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ’NDEN GURUR VERİCİ HABERLER

Yürütücülüğü Okul Müdürümüz Mustafa ERGEN ve Koordinatörlüğü Yiyecek ve İçecek Hizmetleri Öğretmenimiz Beysun GÜNERİ tarafında yürütülen proje kapsamında başarı skalasına göre proje yönetim ekibince belirlenen 15 öğrencimiz İngiltere, Almanya ve Polonya’da gastronomi alanında mesleki eğitim çalışmalarında bulunmuşlardır.  Projenin hazırlık çalışmaları Ülkemizde başlatılmış olup, Moleküler Gastronomi ön eğitimleri Okulumuz Yiyecek ve İçecek Hizmetleri Alan Şefi Erkan KIYICIOĞLU tarafından verilmiştir.  Ayrıca öğrencilerimize için gerekli olan İngilizce eğitimi oklumuz İngilizce öğretmeni Hilal POLAT tarafından verilmiştir. Öğrencilerimiz 5’er kişilik gruplar halinde Okulumuz öğretmenleri Beysun GÜNERİ, Murat ŞAHİN ve Fatma KAM GÜRKAN gözetiminde Londra, Wroclaw ve Berlin’de çeşitli restoranlarda beceri eğitimi almışlardır.  Ayrıca, okulumuz mezunlarından Sadulla Mehmed Sadulla, moleküler gastronomi eğitimini Londra Shoreditch’te baş aşçı olarak görev yaptığı restoranda kendi gözetiminde vererek okulumuz adına ayrı bir gurur yaşamamıza vesile olmuştur. Hareketlilik faaliyetleri Mart ve Nisan aylarında üç akışta tamamlanmıştır. Projemiz gerek projeye katılan öğrencilerimiz gerekse öğretmenlerimize mesleki gelişimleri açısından oldukça faydalı olmuş ve başarı ile tamamlanmıştır.

Atakent Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No4 Küçükçekmece/İSTANBUL İETT 76O, 98T, 89T, 98, 89 - (212) 395 46 00 / 01 / 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.