İSTANBUL KÜÇÜKÇEKMECE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KÜÇÜKÇEKMECE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ EĞİTİM KURUMU MÜDÜRLERİ TOPLANTISI

KÜÇÜKÇEKMECE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ EĞİTİM KURUMU MÜDÜRLERİ TOPLANTISI

19.04.2023 tarihinde PAGEV Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda Kaymakamımız Sayın Mehmet TUNÇ'un katılımı ile Eğitim Kurumu Müdürleri Toplantısı düzenlendi.

İlçe Millî Eğitim Müdürü Murat GÖZÜDOK'un selamlama konuşmasıyla başlayan toplantı Kaymakamımız Sayın Mehmet TUNÇ'un konuşması ile devam etti.

Kaymakamımız Sayın Mehmet TUNÇ: Görevlendirmesinin 1 Nisanda yapıldığını ve deprem bölgesinde görevli olduğu için 14 Nisanda ilçemizdeki görevine başladığını belirterek sözlerine başladı.

Kaymakamımız: Eğitim projelerine ve gençlere karşı bir hassasiyeti olduğunu, Ülkemizin huzura, refaha ve esenliğe kavuşmasının yolu eğitimden geçtiğini, eğitimi iyi uygulayabilirsek adaletli, özgüvenli, millî ve manevi değerlere sahip gençler yetiştirebileceğimizi, nitelikli eğitimle birlikte sosyal becerilerinin yanı sıra kültürel anlamda gençleri yetiştirirken ahlaki yönden gençleri desteklememiz gerektiğini dile getirdi.

Konuşmasının devamında Sayın Kaymakamımız: Küçükçekmece ilçesinin, İstanbul'un ikinci büyük ilçesi olduğunu; ilçemizdeki eğitimi daha iyi yerlere getirebilmek için birlikte yeni projeler üreteceğimizi, toplumda fırsat eşitliğini her alanda daha iyi imkânlar sağlayabileceğimiz için nitelikli koşulları oluşturmamız gerektiğini, bu açıdan sorumluluk ve inisiyatifler almamız gerektiğini, ülkemizde ulusal ve uluslararası alanda desteklediği kuruluşlar olduğunu, bizim bu desteklerden yararlanabilmek adına farklı projeler yapacağımızı, bundan dolayı her okulumuzda nitelikli projeler üretebilecek bir yapıyı oluşturmamız veya olan yapıyı güçlendirmemiz, sivil inisiyatif alacak okulların fiziksel ve niteliksel gelişimine katkı sunacak öğretmenlerimizi destekliyor olmamız gerektiğini, İstanbul gibi metropol bir kentte sosyal paydaşlarımızla birlikte daha etkili çalışmalar yapılacağını ifade ettiler.

Konuşmasının devamında Sayın Kaymakamımız: "Bizlerin, Kurum Müdürlerimizin, Okul müdürlerimizin, öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin geleceğimiz için proaktif olması gerekiyor. Gençlerin gelenek ve görenekler ile manevi iklime uygun bir şekilde geleceğin ihtiyacına göre yetişmesi gerekiyor. Okul müdürlerimiz, öğretmenlerimiz eğitime dair yeniliklere uyum sağlamalıdırlar. Bu süreçte gençlerle buluşmam daha fazla olacak, 12. sınıf ve 8. sınıf öğrencileri ile daha fazla olacaktır. Öğrencimizin, ustamızın ve çırağımızın nitelikli hale getirilmesi gerekiyor. 16 Meslek Liselerimizle OSB'lerimizi buluşturacağız. Gençlerimizin girişimcilik hikâyelerini arttırabilmek için bu buluşmaları sağlamamız gerekiyor." dedi.

20-04-202320-04-202320-04-2023

Atakent Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No4 Küçükçekmece/İSTANBUL İETT 76O, 98T, 89T, 98, 89 - (212) 395 46 00 / 01 / 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.