İSTANBUL KÜÇÜKÇEKMECE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İstiklal Marşımızın 97. Yıl Dönümü

Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Cennet Kültür ve Sanat Merkezinde düzenlenen programa Küçükçekmece Kaymakamı Harun KAYA, Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Recep ŞENCAN, Garnizon Komutanı Kadir OKYAY, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal YILMAZ, okul müdürleri, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı. Marmara Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından düzenlenen programda İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy piyes, şiir, türküler ve hayatından anekdotlarla anıldı.
İstiklal Marşımızın 97. Yıl Dönümü

Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda konuşan Sayın Kaymakamımız Harun KAYA, İstiklal Marşımızın önemine dikkat çektiği konuşmasında, “Milli marş bir ülkenin kimliğidir. Yurt olduğunun sembolüdür. İstiklal Marşı dendiğinde Akif, Akif dendiğinde İstiklal Marşı aklımıza gelir. Bu bizim milli marşımızın diğerlerinden farkıdır. Çünkü marşımız yazarıyla öyle özdeştir. Bu ülke için canını dişine takan tüm yiğitlerimize Allah muvaffak eylesin. Bugün Afrin’de bizim çocuklarımız yetim kalmasın diye kendi çocuklarını yetim bırakan yiğitlerimiz ölümsüzdür. Tüm şehitlerimizi rahmetle anıyoruz” diye konuştu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal YILMAZ, Mehmet Akif’in yalnızca bir şair değil büyük bir alim de olduğunu ifade ederek, yaşamından anekdotları öğrencilerle paylaştı.

Programda Marmara Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, günün anlam ve önemine uygun şiirlerini okuyup, türküler seslendirerek, tiyatro gösterilerini sahneledi.

13-03-201813-03-201813-03-201813-03-201813-03-2018

Atakent Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No4 Küçükçekmece/İSTANBUL İETT 76O, 98T, 89T, 98, 89 - (212) 395 46 00 / 01 / 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.