İSTANBUL KÜÇÜKÇEKMECE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"İSTANBUL'DA ÖĞRETMEN OLMAK" KİTAPÇIĞI YAYIMLANDI

İstanbul'a yeni atanan öğretmenlere rehberlik etmesi amacıyla "İstanbul'da Öğretmen Olmak" kitapçığı yayımlandı.


İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından mesleğe yeni başlayan aday öğretmenlere öğretmenlik mesleği ve İstanbul'da eğitim çalışmalarıyla ilgili kılavuzluk etmeyi hedefleyen, İstanbul'un tarihi ve kültürel dokusunu tanıtan "İstanbul'da Öğretmen Olmak", yeni atanan öğretmenlerimizin istifadesine sunuldu.

Kitapçık İstanbul'a yeni atanan 7500 öğretmenin istifadesine sunuldu.

Aday Öğretmen Akademisi koordinatörlüğünde, İstanbul Öğretmen Akademileri koordinatörleri ve deneyimli okul müdürleri tarafından kaleme alınan kitapçık için beş gün süren çalıştay gerçekleştirildi. Kitapçık, düzenleme çalışmalarının ardından 7500 öğretmenimizin İstanbul'a atanması ile kullanıma sunuldu.

"İstanbul'a ve Öğretmenliğe Hoş Geldiniz"

İstanbul Valisi Sayın Ali Yerlikaya ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Levent Yazıcı'nın sunuş yazılarıyla başlayan kitapçık, "İstanbul'a ve Öğretmenliğe Hoş Geldiniz" temasını ele alıyor. Kitapçığın ilk bölümünde Aday Öğretmen Yetiştirme Programı ve ilgili yönetmelikler, okul kültürü, etkili sınıf yönetimi, mesleki etik, eğitimde protokol kuralları, okullarda iş sağlığı ve güvenliği, kapsayıcı eğitim gibi konularda açıklayıcı bilgiler yer alıyor. Kitapçığın ikinci bölümünde İstanbul'da eğitime İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz perspektifinden bakılarak İstanbul Öğretmen Akademileri ve İstanbul Ar-Ge Birimi çalışmaları tanıtılıyor.

Öğretmenlerimizin ilgi alanlarına göre yararlanabilecekleri akademiler ve çalışmalar yapabilecekleri projeler hakkında bilgiler yer alıyor. Kitapçığın üçüncü ve son bölümünde İstanbul'da eğitim amaçlı gezilebilecek tarihi, kültürel, bilimsel ve sanatsal mekânlar tanıtılıyor.

"İstanbul'da Öğretmen Olmak" kitapçığını okumak için tıklayınız.

Atakent Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No4 Küçükçekmece/İSTANBUL İETT 76O, 98T, 89T, 98, 89 - (212) 395 46 00 / 01 / 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.