İSTANBUL KÜÇÜKÇEKMECE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇEMİZDE "MESLEKİ EĞİTİMDE ÜRETEN VE EĞİTEN İŞBİRLİĞİ" KONULU TOPLANTI YAPILDI

    Küçükçekmece Mesleki Eğitim Merkezi’nde düzenlenen toplantıda, meslek liselerinin ihtiyaçları, sanayicilerin beklentileri ve mesleki ve teknik eğitimin sorunlarını masaya yatırıldı.
İLÇEMİZDE "MESLEKİ EĞİTİMDE ÜRETEN VE EĞİTEN İŞBİRLİĞİ" KONULU TOPLANTI YAPILDI

    Okul- sektör işbirliğinde mesleki ve teknik eğitimin sorunları ve çözüm önerilerinin değerlendirildiği toplantıya, Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya, Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Hamza Gönenç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz,İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İsa Kanıcı,  KSİAD Başkanı Ahmet Koparan, Sefaköy Birleşik Esnaf ve Sanatlar Odası Başkan Vekili Sait Yüksel, Küçükçekmece Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Yorulmaz, ilçedeki meslek ve teknik liselerin okul müdürleri katıldı. 


“EĞİTİM VE ÜRETİM BİR ARAYA GELİYOR”

     İlçe Kaymakamı Harun Kaya , eğitim ve üretimin bir araya getirilmesi bakımından toplantının çok önemli olduğuna dikkat çekerek, “ Sanayiciler ve eğitimciler karşılıklı olarak ihtiyaçlarını anlarsa, bu toplantıdan verim alacağız. İş piyasası aktörlerinin beklentileri doğrultusunda mesleki ve teknik ortaöğretim kurumları arasında eşgüdüm sağlanmalı.” dedi. 

 

“KALİTELİ EĞİTİM VE İHTİYACA GÖRE KALİFİYE ELEMAN YETİŞTİRİLMESİNİ AMAÇLIYORUZ”

     Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2016/21 sayılı mevzuatında meydana gelen değişikliğin; sektör temsilcileri ve meslek liselerinin iç içe olmasını, rasyonel bir işbirliğine gidilmesini öngördüğünü belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, “ Bununla ilgili ilk toplantımızı yapıyoruz. Bakanlığımızın genelgesi doğrultusunda bir yönetim kurulu oluşturduk. Yerel ve bölgesel düzeyde mesleki ve teknik eğitim ile ilgili konuların ve sorunların ele alınarak çözüm önerilerinin geliştirildiği bir platformun oluşturulmasını amaçlıyoruz. Şuan ilçemizde 19 meslek lisesi var. 2 tane de özel lisemiz var. 4 tane tematik yani tek branşlık okulumuzda ilçemize kazandırılacak. ”diye konuştu.

   Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Hamza Gönenç de yerel yönetimler olarak üzerlerine düşen görevi yapacaklarını söyleyerek, katılımcılara teşekkür etti. 

 

“ OKUL –SANAYİ İŞBİRLİĞİNE GİDİLMELİDİR”

     KSİAD Başkanı Ahmet Koparan da, Küçükçekmece sanayisinde 80 bin kişinin istihdam edildiğini ifade ederek, “Küçükçekmece bölgemizin ihracatı 2 milyar 600 milyon dolar. Bu ihracatın yapıldığı yerlerde, okullara destek olacak sanayicilerimiz de var. Öğrenciler, okullarda pazarlama ne demektir öğrenebilir ancak piyasaya çıktığında ne yapacağını şaşırır. Piyasada olan personel de öğrencilere gelip bu işi anlatmalıdır. Bu anlamda herkes elini taşın altına koymalı. Milli eğitim de sanayiye destek olmalıdır” dedi. 

 

18-01-201718-01-201718-01-201718-01-201718-01-201718-01-201718-01-201718-01-201718-01-201718-01-2017

Atakent Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No4 Küçükçekmece/İSTANBUL İETT 76O, 98T, 89T, 98, 89 - (212) 395 46 00 / 01 / 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.