İSTANBUL KÜÇÜKÇEKMECE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇEMİZ ATAKENT MAHALLESİNDE YAPILACAK OLAN GÜLSEREN ÖZDEMİR ÖZEL EĞİTİM VE İŞ UYGULAMA MERKEZİNİN PROTOKOL İMZA TÖRENİ İSTANBUL VALİLİĞİNDE DÜZENLENDİ

İLÇEMİZ ATAKENT MAHALLESİNDE YAPILACAK OLAN GÜLSEREN ÖZDEMİR ÖZEL EĞİTİM VE İŞ UYGULAMA MERKEZİNİN PROTOKOL İMZA TÖRENİ İSTANBUL VALİLİĞİNDE DÜZENLENDİ

       Limak´ın Küçükçekmece’de yaptıracağı Gülseren Özdemir Özel Eğitim ve İş Uygulama Merkezinin protokol imza töreni İstanbul Valiliğinde düzenlendi. İstanbul Valiliği ile Bağışçı Limak Holding arasında imza törenine İstanbul Valisi Sayın Vasip Şahin, Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Nihat Özdemir, Halkbank Genel Müdürü Sayın Ali Fuat Taşkesenlioğlu, Limak Yönetim Kurulu Üyesi Ebru Özdemir, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Ömer Faruk Yelkenci, Küçekçekmece Kaymakamı Sayın Harun Kaya, Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Cemal Yılmaz, protokol üyeleri ve basın mensupları katıldı.

     Törende konuşan Nihat Özdemir, “Eşim Gülseren Özdemir aydın bir eğitimci ve hayırsever bir insandı. Üniversitede Makina Mühendisliği okuyan tek kız öğrenciydi. Sonra beraber Endüstri Mühendisliği yüksek lisansı yaptık. Ardından kendisi, Gazi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’nde akademisyen olarak kalıp genç mühendisler yetiştirmeye devam etti. Aynı zamanda şehit ve gazilere, maddi imkânsızlıklar içerisinde olan öğrencilere her zaman destek vermeye çalışan, verdiği desteklerle yardımsever yapısını ortaya koyan eşimin adına ve anısına bu projeyi gerçekleştirmeye karar verdik. Türkiye’de özellikle zihinsel ve bedensel engelli çocuklarımızın eğitimi konusunda daha iyi ortamlar oluşturmamız gerekiyor.” dedi.

    Okulu İstanbul Valiliği´nin Küçükçekmece´de belirlediği yere inşa edeceklerini söyleyen Özdemir, proje tamamlanınca okulu Milli Eğitim Bakanlığı´na devredeceklerini kaydetti. Özdemir, eğitim kurumunun ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde eğitim vereceğini kaydetti. Eşi Gülseren Özdemir’e ithafen bir başarı bursu programını da hayata geçirdiklerini dile getiren Nihat Özdemir, liselerdeki çok başarılı, buna karşılık maddi imkansızlık yaşayan öğrencileri, bu program ile destekleyerek daha iyi bir eğitim ve gelecek fırsatı elde etmelerini amaçladıklarını dile getirdi.

    İstanbul Valisi Vasip Şahin ise Limak Vakfının anlamlı bir projeyi hayata geçireceğini belirterek, binanın farklı bir mimari ile tasarlandığını söyledi. İstanbul Valisi Vasip Şahin  “Anlamlı bir proje… Engelli evlatlarımızın yetiştirilmesine tahsis edilmiş, o amaçla mimarisi de düzenlenmiş bir okulun, bir eğitim tesisi bugün hayata geçiriliyor. Ben Limak Vakfına, Nihat Bey´e ve Ebru Hanım´a özellikle teşekkür ediyorum. Yine fikirleriyle destek veren eski Halkbank Genel Müdürü Ali Fuat Taşkesenlioğlu´na çok teşekkür ediyorum. Proje esnasında bize katkı veren Küçükçekmece Kaymakamlığımıza ve Küçükçekmece Belediyemize çok teşekkür ediyorum.” dedi.

      27 derslikli Gülseren Özdemir Özel Eğitim ve İş Uygulama Merkezi toplam 270 öğrenci kapasitesine sahip olacak olan okulda, orta ve ağır düzeyde zihinsel engeli olan öğrenciler, orta ve ağır düzeyde otizmi olan öğrenciler ve birden fazla engeli olan (zihinsel ve bedensel) öğrenciler eğitim ve öğretim görebilecek. Özellikle birden fazla engeli olan öğrenciler için en iyi koşullarda eğitim verecek şekilde planlanan okulun en önemli özelliklerinden biri de öğrencilerin yanı sıra aileler için de eğitim ortamının oluşturulması olacak. Ayrıca bu alanda öğretmenlerin yetiştirilebilmesi, tecrübelerinin artması ve uzmanlaşmaları için okul bünyesinde birçok gözlem odası, gerekli tertibat ve altyapı bulunacak. Okul katları çocukların kolaylığı için renklerle kodlanacak ve güvenlikleri için bina dış hatları yuvarlatılacak. Yaklaşık 5,000 m2 kapalı alan içerisinde 27 derslik ve 12 bireysel eğitim sınıfından oluşan okulun içinde oyun odaları, uygulama evleri, atölyeler, müzik derslikleri, görsel sanatlar derslikleri ve beden eğitimi salonları bulunacak. Ayrıca, sınıflarda gözlem odaları, kütüphane/bilgisayar odası, veli bekleme salonu, okul aile birliği odası, fizyoterapi ve konuşma terapisi salonu, revir, yemekhane, 100 kişilik konferans salonu, kulis ve fuayesi, 2 adet (sedye alabilecek ebatta) asansör, bahçede eğitim ve oyun istasyonları, açık hava derslikleri bulunacak.

20-06-201720-06-201720-06-201720-06-201720-06-201720-06-201720-06-201720-06-201720-06-201720-06-201720-06-201720-06-201720-06-2017

Atakent Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No4 Küçükçekmece/İSTANBUL İETT 76O, 98T, 89T, 98, 89 - (212) 395 46 00 / 01 / 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.