İSTANBUL KÜÇÜKÇEKMECE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cemal YILMAZ´ın Yıl Sonu Karne Mesajı

  Bir eğitim-öğretim yılının daha sonuna gelmiş bulunuyoruz.Başta öğrencilerimiz olmak üzere fedakârca çalışmalarıyla sevgili yavrularımızı yarınlara hazırlayan öğretmen ve yöneticilerimize, velilerimize çok teşekkür ederim.
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cemal YILMAZ´ın Yıl Sonu Karne Mesajı

Sevgili öğrencilerimiz,

           Bugün yaşamış olduğunuz karne heyecanınıza biz de yürekten katılıyor, sizlerle birlikte aynı heyecanı bizlerde yaşıyoruz. Bir kısmınız bir üst sınıfa geçeceksiniz, bir kısmınız da mezun olarak başka okullara devam edeceksiniz. Bazı öğrencilerimizin karnelerinde arzu etmedikleri notlar olabilir.Bazı öğrencilerimizin de çok iyi olabilir.Arzu etmedikleri gibi olan öğrencilerimiz önümüzdeki eğitim-öğretim yılında daha düzenli ve planlı bir çalışmayla istedikleri sonuçları alacaklarına inanıyorum.

           Ülkemizin geleceği olan sizlersiniz, bizim sizlere güvenimiz tamdır. Sizleri düşünen, inceleyen, sorgulayan, eleştiren, teknolojiyi üreten ve yöneten, okumayı bir kültür haline getirmiş ve aynı zamanda ahlâki değerleri özümsemiş insanlar olarak görmek bizim en büyük temennimizdir.

           Tatilinizi dinlenerek, kitap okuyarak, seyahat ederek, yeni yerler keşfederek, yeni insanlar tanıyarak, sanat ve sporla meşgul olarak geçirmenizi arzu ediyorum. Sizlere sağlıklı, mutlu ve huzurlu tatiller diliyor, sevgiyle gözlerinizden öpüyorum.

           Değerli meslektaşlarım,

           Eğitim-öğretim yılı boyunca sevgili öğrencilerimiz için göstermiş olduğunuz üstün gayretten dolayı hepinizi ayrı ayrı tebrik ediyorum. Gençlerimizi yarınlara hazırlarken verdiğiniz emek her türlü takdire şayandır. Öğrencilerimizin bir yandan milli ve manevi değerlerimizi kuşanmalarını sağlarken diğer yandan akademik eğitimlerinde onlara sağladığınız büyük katkılardan dolayı sizlere çok teşekkür ediyorum. Ülkemizin kalkınması ancak sizlerin gayreti, emeği ve özverili çalışmalarınız ile yetiştirdiğiniz öğrenciler sayesinde olacaktır. Sizler olmasanız asla başaramayacağımızı biliyoruz.

           Bir meslektaşınız olarak dinlenmeyi sonuna kadar hak ettiğinize yürekten inanıyorum, tatilinizi en güzel şekilde geçirmenizi, tatilin verdiği fırsatla öğrencilerimizle daha dinamik bir şekilde buluşmanızı diliyorum.

           Saygıdeğer veliler,

           Sizlere öncelikle karnenin her şey olmadığını ifade etmek isterim. Başarının birden fazla etkene bağlı olduğunu göz önünde bulundurarak çocuklarınızı lütfen karne notlarına göre değerlendirmeyiniz. Notları ne olursa olsun çocuklarınızın nottan daha değerli olduğunu onlara hissettiriniz. Çocuklarımız, bizim hayattaki en değerli varlıklarımızdır. Onlar için ne kadar çok çalışsak azdır. Sizlerin de bu bilinçle her zaman olduğu gibi geride bıraktığımız eğitim-öğretim yılında da çocuklarınızın yanında olduğunuzu ve ne kadar emek verdiğinizi biliyoruz. Geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızın iyi bir eğitim almaları ve en iyi şekilde yetişmeleri hepimizin ortak hedefidir.

           Çocuklarımızın karnelerindeki istenmeyen notların telafisi her zaman mümkündür. Onlara doğru rehberlik yapıp yanlarında olduğumuzu hissettirdiğimiz zaman çocuklarımız hayallerini gerçekleştirip ülkemizin güzel yarınlarında yerlerini alacaklardır. Sizlerin, bu kutlu vazifemizde hep yanımızda olacağınız inancıyla bu tatil döneminde çocuklarınızla birlikte sağlıklı, mutlu ve huzurlu günler dilerim.

           2017–2018 eğitim-öğretim yılının ilçemizde başarılı bir şekilde geçmesinde bizlere her zaman destek olan Sayın Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza, idareci ve öğretmen arkadaşlarımıza  çok teşekkür ederiz.

 

           Yaklaşan kadir gecenizi ve Mübarek Ramazan bayramınızı tebrik eder, sağlık sıhhat ve huzur için de bir tatil geçirmenizi temenni eder herkese saygılarımı sunarım.

 

       Cemal YILMAZ

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Atakent Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No4 Küçükçekmece/İSTANBUL İETT 76O, 98T, 89T, 98, 89 - (212) 395 46 00 / 01 / 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.