İSTANBUL KÜÇÜKÇEKMECE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cemal YILMAZ´dan 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı Yarıyıl Tatili Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cemal YILMAZ´dan 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı Yarıyıl Tatili Mesajı

    "2016-2017 Eğitim/Öğretim Yılının birinci dönemi sona eriyor. İlçemizde bugün,100’ü aşkın okulda binlerce öğrenci karne alıyor. Değerli velilerimizin, yarınlarımızın umudu olan çocuklarımıza moral ve motivasyonlarını ön planda tutarak gerekli manevi desteği vermeleri gerekmektedir. Bugün çocuklara verdiğimiz karneleri, çocuğun bir başarısı ya da başarısızlığı olarak algılamamak gerekir. Çocuklarımızın başarılarını sadece karne notlarından ibaret görmemeli, onların davranış ve tutumlarını da dikkate alarak onları değerlendirmeliyiz. Değerli veliler, karne, aynı zamanda bizim çocuklarımızla ne kadar ilgilenip ilgilenmediğimizin de bir göstergesidir. Karne, sorunların sebeplerini ve çözüm yollarını sadece dışarıda aramadan, kendi sorumluluklarımızın da farkında olarak çocuklarımız için yapabileceklerimizi düşünmemizi sağlayacak bir vesile olabilir.

    Yorucu bir yarı dönem geçiren, geleceğimizin umudu, ülkemizin istikbali olan öğrencilerimizin ve onları hayata hazırlayan kıymetli öğretmenlerimizin iyi bir yarıyıl tatili geçirmelerini, başarılarının ve azimlerinin artarak devam etmesini temenni ediyorum."

Atakent Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No4 Küçükçekmece/İSTANBUL İETT 76O, 98T, 89T, 98, 89 - (212) 395 46 00 / 01 / 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.