İSTANBUL KÜÇÜKÇEKMECE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan AŞCI'nın Yeni Eğitim Öğretim Dönemi Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan AŞCI'nın Yeni Eğitim Öğretim Dönemi Mesajı

YUVANIZA DÖNMENİZİ DÖRT GÖZLE BEKLEDİĞİMİZ SEVGİLİ ÖĞRENCİLERİMİZ,
2019-2020 Eğitim-Öğretim yılının ilk dönemini tamamladık. Kısa bir moladan sonra yuvalarınız olan okullarınızın önünde sizleri dört gözle bekliyor olacağız.
Umarım tatiliniz iyi geçmiş ve güzelce dinlenmiş olarak dönmektesiniz evlerinize. Umarım içerilerde kapalı kalıp doğanın sınırsızlığını, sonsuz çeşitliliğini ve kaotik dağınıklığın yerini sınırlı, düzenli, tahmin edilebilir alanlar almıştır. Umarım televizyon ve video oyunlarının yerini sek sek, saklambaç, elim sende... oyunlarımız almıştır.
Kulaklarınız hayatın şarkısını duymuş, şarkılarınız zamana dair olmuştur. Arkadaşlarınızla plansız zamanın mümkün olduğunu ve çok eğlenceli olduğunu görebilmişsinizdir. Büyüklerinizin anlatırken tekrar tekrar yaşadığı anılarını dinlerken onlarla hemhal olup o zamanlara gitmişsinizdir uçan bir halıda. Ömer Seyfettin, Sait Faik ile müşerref olup Oliwer Twist ile özgürce koşmuşsunuzdur sokaklarda. Robinson Crusoe ile bir adada yaşama nasıl tutunulur öğrenmişsinizdir...
Sizin en güzel yeterliliğiniz kendi kendinize yetebilmeniz. Bizlerin de naçizane amacı sizleri hayata hazırlamak değil hayatın içinde olmayı, hayatın içinde kalmayı az çok öğretebilmektir. Zaman çok hızlı akıyor sevgili çocuklar temennim geçen her dakikasını dolu dolu değerlendirmeniz yönündedir. Sıkı sıkı tutunun akrep ve yelkovana dolu dolu yaşayın. Çalışın, öğrenin, araştırın, gezin ve inceleyin. Bu dönem ilk döneme göre daha çabuk geçecek ve hayatınızı şekillendirme yolunda birtakım imtihanlara gireceksiniz. Sizlere bir şey öğretmek, öğretebilmek için çabalayan öğretmenlerinin sözlerini kaçırmadan dinleyin, ailenizin sizlere sevgileriyle destek olmalarına izin verin.
Hepinize güzel bir eğitim öğretim dönemi diliyor, gözlerinizden öpüyorum. Yolunuz aydınlık olsun.

Atakent Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No4 Küçükçekmece/İSTANBUL İETT 76O, 98T, 89T, 98, 89 - (212) 395 46 00 / 01 / 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.