İSTANBUL KÜÇÜKÇEKMECE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MURAT GÖZÜDOK'UN YENİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI İLE İLGİLİ MESAJI

İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MURAT GÖZÜDOK'UN YENİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI İLE İLGİLİ MESAJI

Değerli Meslektaşlarım, Sayın Velilerimiz, Sevgili Öğrencilerimiz,

Uzun bir aranın ardından yönetici, öğretmen ve destek personelimizin yüksek gayretiyle 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılını 11 Eylül tarihinde tüm hazırlıkları büyük bir özveri ile tamamladığımız okullarımızda başlatıyoruz. Yeni eğitim öğretim yılının bu vesile ile tüm eğitim camiamız için hayırlara vesile olmasını diliyorum. İlçemize yeni atanan öğretmen ve yöneticilerimize hoş geldiniz demek istiyorum.

Değerli Öğretmenlerimiz,

Sizler geleceğimizin inşa sürecinin temel dinamikleri olacak olan sevgili öğrencilerimizin yetiştirilmesinde önemli roller üstlenmektesiniz. Onların her yönüyle yetişmesindeki katkınız çok büyük. Üstad Nurettin Topçu'nun dediği gibi: Muallim, yalnız ruhların sahibidir. Lâkin davasının ulaştırabildiği neticelere bakılırsa görülür ki, o hakikatte doktorumuzdur, disiplin kurucumuzdur, toplum düzenimizin bekçisidir, ekonomik münasebetlerimizin düzenleyicisidir ve siyasi yaşamımızın üstadıdır. Zira bunların hepsinden o, haberi olsa da olmasa da mesuldür.

Bu bağlamda yetişen her nesilde öğretmenlerin izinin derin olduğunu bilerek hareket etmeliyiz. Kendimizi sürekli geliştirmeli ve ülkemizin geleceği olacak olan öğrencileri hazırlamak konusunda üzerimize düşeni yapmalıyız. 'Türkiye Yüzyılı' hedefine yakışır şekilde hep birlikte mücadeleye devam edeceğiz. Bu hedeflere bizleri ulaştırma gayesi içinde olan öğretmenlerimizin; bu büyük sorumluluğun bilincinde olarak, üstün bir vazife şuuruyla, ülkemizin yararını gözeterek görevlerini yerine getirme gayretleri hepimiz için motivasyon kaynağıdır.

Sevgili Öğrencilerimiz,

Davranışlarımızı, tutumlarımızı, düşüncelerimizi ve daha birçok şeyi önemli ölçüde etkileyen ve değiştiren eğitim ve öğretim, geleceğinizin şekillenmesinde önem arz etmektedir.

Unutmayınız ki: Sizler anne babalarınızın kıymetlisi, geleceğimizin liderleri, mühendisleri, doktorları, mimarları, aydınlık yarınlarımızın teminatı, devletimizin ve milletimizin temel direklerisiniz.

Sizlere sunulan fırsatları en iyi şekilde değerlendirmeli ve yarınlarınız için hazırlık yapmalısınız. İnanıyorum ki eğitim öğretim yılını en iyi şekilde tamamlayıp her gün yeni bilgiler ile kendinizi donatarak yarınlarımız için birer umut ışığı olacaksınız. Bu bağlamda ülkemizin geleceğinin emin ellerde olduğuna inanıyorum.

Kıymetli Velilerimiz,

Eğitim ve öğretim bir bütündür ve birlikte değer kazanır. Biz istiyoruz ki öğrencilerimiz öğretimsel olarak donanımlı ve ahlaki erdeme erişmiş, vicdani değerleri gelişmiş olarak çift kanatlı yetişsinler. Bu konuda sizlerin de desteği ve emeğine her zaman ihtiyaç duyduğumuzu bilmenizi isteriz.

Bu duygu ve düşünceler ile yeni eğitim-öğretim yılının ülkemiz için hayırlara vesile olmasını temenni eder, hepinizi selamlarım.

Murat GÖZÜDOK
İlçe Millî Eğitim Müdürü

Atakent Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No4 Küçükçekmece/İSTANBUL İETT 76O, 98T, 89T, 98, 89 - (212) 395 46 00 / 01 / 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.