İSTANBUL KÜÇÜKÇEKMECE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MURAT GÖZÜDOK'UN YENİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI İLE İLGİLİ MESAJI

İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MURAT GÖZÜDOK'UN YENİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI İLE İLGİLİ MESAJI

 

Değerli Meslektaşlarım, Sayın Velilerimiz, Sevgili Öğrencilerimiz,

Uzun bir aranın ardından 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılını 12 Eylül tarihi itibari ile tüm hazırlıkları büyük bir özveri ile tamamladığımız okullarımızda başlatıyoruz. Yeni eğitim öğretim yılının tüm eğitim camiamız için hayırlara vesile olmasını diliyorum. İlçemize yeni atanan öğretmen ve yöneticilerimize bu vesile ile hoş geldiniz demek istiyorum.

Küçükçekmece ilçesi olarak; eğitimcisi, öğrencisi ve velisi ile büyük bir aileye sahibiz. Norm açıklarımız her geçen gün azalmakta, eğitim kadromuz gittikçe gençleşip, güçlenmekte, yeni yıla hazırlıklarımız 175 resmî ve 120 özel okulumuzda tamamlanmış ve eğitim öğretime hazır hale gelmiş bulunmaktadır.

Değerli Öğretmenlerimiz,

Sizler milletimizin millî varlığının ve geleceğinin inşasında her zaman önemli roller üstlenmektesiniz. Mesleğimizi diğer mesleklerden ayıran temel olgu manevi doyumdur. İnsan yetiştirmenin maddi bir karşılıkla ölçülmesinin yetersiz kalacağını da vurgulamak gerekir.  Ülkemizin geleceğinde söz sahibi olacak İlim ve İrfan orduları öğretmenlerimizin üstün gayret ve emeği ile yetişmektedir.

Bu irfan ordusu; insana ve emeğe saygısı ile ön plana çıkan, iyi ahlaki erdemlere sahip, empati ve sorumluluk duygusu gelişmiş, toplumsal ve kültürel değerlere uyum sağlayan, örnek bir insan ve iyi bir vatandaş olma özelliklerine haiz, geçmişini iyi bilerek onu benimseyen ve geleceğe güvenle bakan, araştıran, okuyan ve ülkesini muasır medeniyetler seviyesine taşımayı ilke edinen, ailesine ve milletine bağlı nesillerdir. İşte bu nesiller ve bu nesillerin inşa edeceği gelecek sizlerin eseridir.

Bu hedeflere bizleri ulaştırma gayesi içinde olan öğretmenlerimizin; bu büyük sorumluluğun bilincinde olarak, üstün bir vazife şuuruyla, ülkemizin yararını gözeterek görevlerini yerine getirme gayretleri hepimiz için motivasyon kaynağıdır.

Sevgili Öğrencilerimiz,

Sizler anne babalarınızın kıymetlisi, geleceğimizin liderleri, mühendisleri, doktorları, mimarları, aydınlık yarınlarımızın teminatı, devletimizin ve milletimizin temel direklerisiniz.

Değişen ve gelişen dünyada bilginin ve bilgiye ulaşma yollarının sürekli değiştiğini, yenilendiği ve güncellendiği unutmayarak; donanımlı ve yüksek karakterli bireyler olarak yetişmek için çaba sarf etmeli ve emek vermelisiniz.

Sizlere sunulan fırsatları en iyi şekilde değerlendirmeli ve yarınlarınız için hazırlık yapmalısınız. İnanıyorum ki eğitim öğretim yılını en iyi şekilde tamamlayıp her gün yeni bilgiler ile kendinizi donatarak yarınlarımız için birer umut ışığı olacaksınız. Bu bağlamda ülkemizin geleceğinin emin ellerde olduğuna inanıyorum.

Kıymetli Velilerimiz,

Bizlerin okullarımızı ve sevgili öğrencilerimizi çok özlediğimizi bilmenizi isteriz. Öğrencilerimizin de okulları özlediğini ve dönmek için sabırsızlandıklarını biliyoruz.  Bizler onlara kavuşacak olmanın verdiği sevinç ve özlemi yaşamakta, onlar da arkadaşlarına kavuşmanın hasreti ve heyecanını yaşamaktalar. Bizler yöneticisi, öğretmeni ve hizmetlisi ile okullarımızı eğitim ve öğretime hazırladık.

Eğitim ve öğretim bir bütündür ve birlikte değer kazanır. Öğretim ve eğitim birlikte geliştiğinde bireyler çift kanada sahip olur. Biz istiyoruz ki öğrencilerimiz öğretimsel olarak donanımlı ve ahlaki erdeme erişmiş, vicdani değerleri gelişmiş olarak çift kanatlı yetişsinler. Bu konuda sizlerin de desteği ve emeğine her zaman ihtiyaç duyduğumuzu bilmenizi isteriz.

Bu duygu ve düşünceler ile yeni eğitim-öğretim yılının ülkemiz için hayırlara vesile olmasını temenni eder, hepinizi selamlarım.

Murat GÖZÜDOK
İlçe Millî Eğitim Müdürü

 

Atakent Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No4 Küçükçekmece/İSTANBUL İETT 76O, 98T, 89T, 98, 89 - (212) 395 46 00 / 01 / 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.