İSTANBUL KÜÇÜKÇEKMECE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MURAT GÖZÜDOK'UN YENİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI İLE İLGİLİ MESAJI

İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MURAT GÖZÜDOK'UN YENİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI İLE İLGİLİ MESAJI

Değerli Meslektaşlarım,

Uzun bir aranın ardından 2021-2022 Eğitim - Öğretim yılını 6 Eylül tarihi itibariyle gerekli tüm tedbirlerimizi alarak, hijyen şartlarını büyük bir özveri ile sağladığınız okullarımızda başlatıyoruz. Bildiğiniz üzere toplumsal hayatımızda tarihsel süreç içerisinde zaman zaman karşılaşmamız muhtemel olan bu tarz olağan dışı durumlarda, genellikle iş yapış biçimlerimiz değişmekte ve sürecin sağlıklı ilerlemesi için çalışma şekillerimizin alışılagelmişin dışında daha yüksek özveri ve duyarlılıkla yürütülmesi gerekmektedir. Son bir buçuk yıl içerisinde sizler uzaktan eğitimde ortaya koyduğunuz yüksek özveri ile öğrencilerimizin öğrenme kayıplarını en aza indirerek eğitim sistemimizi ayakta tuttunuz. Bundan dolayı hepinizi canı gönülden kutluyorum. Şimdi yüz yüze eğitimle kaldığımız yerden devam ederek yarınlarımızın umudu, geleceğimizin yapıtaşları olan sevgili öğrencilerimizle buluşmanın ve onların da özlemini çektiği okulları şenlendirmenin zamanı geldi. Eğitim - öğretimin sağlıklı bir şekilde yürüyebilmesi için sevgili öğrencilerimizin okul ve sınıf ortamında maske, mesafe ve hijyen kuralları başta olmak üzere bakanlığımızca da alınan tüm tedbirlere titizlikle riayet etmeleri noktasında onlara rol model olmanız ve rehberlik etmenizle bu salgın sürecini birlikte kontrol edeceğimize inanıyorum.

 

Sevgili Öğrencilerimiz,

Sizler anne babalarınızın kıymetlisi, geleceğimizin liderleri, mühendisleri, doktorları, mimarları, aydınlık yarınlarımızın teminatı, devletimizin ve milletimizin temel direklerisiniz. Değişen ve gelişen dünyada bilginin ve bilgiye ulaşma yollarının sürekli değiştiğini, yenilendiği ve güncellendiği unutmayarak donanımlı ve yüksek karakterli bireyler olarak yetişmek için çaba sarf etmeli ve emek vermelisiniz. Sizlere sunulan fırsatları en iyi şekilde değerlendirmeli ve yarınlarınız için bugünden hazırlık yapmalısınız.

 

Kıymetli Velilerimiz,

Bizlerin okullarımızı ve sevgili öğrencilerimizi çok özlediğimizi bilmenizi isteriz. Öğrencilerimizin de okulları özlediğini ve dönmek için sabırsızlandıklarını biliyoruz. Bizler onlara kavuşacak olmanın verdiği sevinç ve özlemi yaşamakta, onlar da arkadaşlarına kavuşmanın hasreti ve heyecanını yaşamaktalar. Bizler yöneticisi, öğretmeni ve destek personeliyle okullarımızı eğitim ve öğretime salgın koşullarını göz önüne alarak hazırladık. Ancak salgınla bizim tek başımıza mücadele etmemiz mümkün görünmemektedir. Bu mücadeleyi üst düzeye taşımamız ve okullarda yüz yüze eğitimi sürekli kılmamız için sizlerin de sosyal mesafe kurallarına daima uymanız, zorunlu haller dışında okul binalarımıza girmemeniz ve maskelerinizi takmanız ve bu konuda sevgili öğrencilerimize de rol model olmanız çok önemli. Bu salgın sürecini hep birlikte atlatacağımıza yürekten inanıyor, okullarımızı kapanmamak üzere hep birlikte açmak için desteğinizi ve iş birliğinizi bekliyoruz.

 

Yeni eğitim - öğretim yılının ülkemiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyor; meslektaşlarımız, öğrencilerimiz ve kıymetli velilerimizi saygı, sevgi ve muhabbetle selamlıyorum.

 

Murat GÖZÜDOK

Küçükçekmece İlçe Millî Eğitim Müdürü

Atakent Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No4 Küçükçekmece/İSTANBUL İETT 76O, 98T, 89T, 98, 89 - (212) 395 46 00 / 01 / 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.