İSTANBUL KÜÇÜKÇEKMECE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MURAT GÖZÜDOK'UN II. DÖNEM MESAJI

İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MURAT GÖZÜDOK'UN II. DÖNEM MESAJI

Değerli Meslektaşlarım, Sayın Velilerimiz, Sevgili Öğrencilerimiz,

Yarıyıl tatilinin ardından 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılının ikinci dönemine kaldığımız yerden daha büyük coşku ve istekle devam ediyoruz. İkinci dönemin tüm eğitim camiamız için hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Sevgili Öğrencilerimiz,

İkinci dönem ilk dönem yaptıklarınızın üstüne yeni şeyler katarak kendinizi geliştirmeye devam etmelisiniz. Sizler bizim için kıymetlisiniz. Çünkü sizler hem ailenizin hem de devletimizin geleceğisiniz. Bunu unutmayarak her gün kendinizi yenilemelisiniz. Sizlere sunulan fırsatları en iyi şekilde değerlendirmeli ve yarınlarınız için hazırlık yapmalısınız. İnanıyorum ki eğitim öğretim yılını en iyi şekilde tamamlayıp her gün yeni bilgiler ile kendinizi donatarak yarınlarımız için birer umut ışığı olacaksınız. Bu bağlamda ülkemizin geleceğinin emin ellerde olduğuna inanıyorum.

Değerli Meslektaşlarım,

Sizler ülkemizin inşasında her zaman önemli roller üstlenmektesiniz. Ülkemizin geleceğinde söz sahibi olacak İlim ve İrfan orduları, öğretmenlerimizin üstün gayret ve emeği ile yetişmektedir. Bundan dolayı size ne kadar teşekkür etsek azdır diye düşünüyorum.

Meslektaşlarımızın her zaman ülkemizin yarınları olan sevgili gençlerimizin yetişmesinde ve gelişmelerinde büyük sorumluluk bilincinde olarak, üstün bir vazife şuuruyla, ülkemizin yararını gözeterek görevlerini yerine getirme gayreti ile hareket ettiklerini biliyor ve hepinize teşekkür ediyorum.

Kıymetli Velilerimiz,

Bizler yöneticisi, öğretmeni ve hizmetlisi ile okullarımızı eğitim ve öğretime hazırladık. Öğrencilerimizin gelmesini sabırsızlıkla bekliyoruz. Okullar öğrenciler ile neşelenir ve onlar ile bir bütün haline gelir. Öğrencilerimizin eğitimi için bizlere düşen sorumluluk kadar sizlerin de sorumluluğunun bulunduğunu unutmamanız gerekir. Bildiğiniz gibi eğitim evde başlar. Yirmi birinci yüzyıl gençliğinin gelişen ve değişen taleplerine hep beraber adapte olmalıyız. Bizler gibi velilerimizin de her gün kendilerini geliştirmeleri gerektiğine inanıyoruz.

Bu bağlamda bakanlığımızın 2022 yılında başlattığı Aile Okulu Projesi kapsamında ilçemizde oldukça verimli eğitimler yapılmaktadır. Bu eğitimlerden tüm ailelerimizin faydalanması temel beklentimizdir. Okul-aile etkileşimini arttırmak, ailelerin gelişimine destek olmak, öğrencilerimizin duygusal ve sosyal gelişiminde aileyi de destekleyici bir aktör haline getirme girişiminin önemli ve değerli olduğuna inanıyorum. Ayrıca 'Bağımlılıkla Mücadele' bu sene üzerinde çokça durduğumuz ve bu kapsamda Aile Okulu Projesi ile eğitimler verdiğimiz bir alan. Bu alanda da kendinizi geliştirmeniz önemlidir. Bu bağlamda hepinizin Aile Okulu Projesi kapsamında düzenlenen eğitimlere katılmasını bekliyorum.

Ayrıca Millî Eğitim Bakanlığımız öncülüğünde ikinci yarıyılın başlayacağı 6 Şubat tarihi itibarıyla 5 milyon öğrenci için kademeli olarak hayata geçirecekleri ücretsiz yemek uygulamasına ilişkin hazırlıklar tamamlanmıştır. Artık öğrencilerimiz ücretsiz beslenme programında faydalanacaklar. İlk etapta ücretsiz beslenme desteğinden 96 okulumuzda okul öncesi eğitime devam eden 11.914 öğrenci faydalanacaktır. Böylece eğitimde fırsat eşitliğinin artırılması konusunda somut bir adım daha atılmış oldu. Bunun gibi öğrencilerimizin gelişimi için sayısız çalışma yapılmaktadır.

Bu duygu ve düşünceler ile yeni eğitim-öğretim yılının ülkemiz için hayırlara vesile olmasını temenni eder, hepinizi selamlarım.

Murat GÖZÜDOK
İlçe Millî Eğitim Müdürü

Atakent Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No4 Küçükçekmece/İSTANBUL İETT 76O, 98T, 89T, 98, 89 - (212) 395 46 00 / 01 / 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.