İSTANBUL KÜÇÜKÇEKMECE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MURAT GÖZÜDOK'UN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MURAT GÖZÜDOK'UN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

Değerli Meslektaşlarım, Saygıdeğer Veliler, Sevgili Öğrencilerimiz,

TBMM'nin açılışının 102. Kuruluş Yıldönümünü ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz.

Mazisinde nice zaferler, kahramanlıklar ve destanlar olan milletimizin kahraman ecdadı; vatanın en zor zamanlarında bile bu ülkenin vazgeçilemeyecek bir yer olduğunu, onun için var gücüyle mücadele edeceğini bizlere göstermiş, bu uğurda gerekirse şehit ve gazi olmuştur.

Yine böyle bir kararlılıkla 102 yıl önce başlayan Millî Mücadelenin komuta merkezi olarak açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi, ulusal egemenliğimizin simgesi olmuş, elde ettiği kahramanlıklar ve kazandığı zaferler ile milletimizin her bir ferdinin gönlünde "Gazi Meclis" olarak yer edinmiştir. Bu değerli mirası bizlere bırakan, ulusal egemenliğimizi teminat altına alan tüm şehit ve gazilerimizi şükranla anıyoruz.

Sevgili Öğrenciler,

"Cumhuriyeti biz kurduk, onu yaşatacak ve yükseltecek sizlersiniz" tarihi mesajıyla, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, çocuklara ne kadar önem verdiğini göstermiş ve siz çocuklara 23 Nisan'ı bir bayram olarak hediye etmiştir. Bugün 23 Nisan dünyada kutlanan tek çocuk bayramı olma özelliği taşımaktadır.

Bizler bu ülkede her bir çocuğa değer vermekte ve cumhuriyetimizin onların omuzlarında yükseleceğine inanmaktayız. Bizim çocuklardan beklentimiz; atalarından aldıkları emanete sıkı sıkıya sarılıp, bu emanetin değerini bilmeleri, ülkemizin gelişmiş medeniyetler ile aynı seviyede tutma mücadelesi vermelerini ve gerekirse muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkmak için mücadele etmeleridir.

Biz büyüklerin size güzel bir gelecek bırakmak için var gücümüzle çalıştığını asla unutmamanızı isteriz. Öz güvenli, tarihi köklerini bilen, kültürel değerlerine sahip çıkan, mutlu ve umutlu nesiller olarak yetişmeniz için sizlere rehberlik etmek bizim vazifemizdir. Bu uğurda verdiğimiz mücadelenin yolunuza ışık tutması ve bizden aldığınız bayrağı daha ilerilere taşımanız bizi mutlu edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, ebediyete irtihal eden tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, sevgili çocuklarımızın çocuk bayramını kutluyor ve hepinizi saygıyla selamlıyorum.

Murat GÖZÜDOK
İlçe Millî Eğitim Müdürü

Atakent Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No4 Küçükçekmece/İSTANBUL İETT 76O, 98T, 89T, 98, 89 - (212) 395 46 00 / 01 / 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.