İSTANBUL KÜÇÜKÇEKMECE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Murat GÖZÜDOK'un 10 Kasım Mesajı

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Murat GÖZÜDOK'un 10 Kasım Mesajı

     Kurtuluş Savaşı'nın önderi, bin yıllık vatanımız üzerindeki son devletimiz olan Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, eşsiz devlet adamı, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü vefatının 82. yıl dönümünde, saygı, minnet ve rahmetle anıyorum.

     "Bağımsızlık benim karakterimdir" diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, tüm emperyalist güçlere karşı yüce Türk milletini de arkasına alarak emsali görülmemiş bir inançla verdiği mücadele sonunda kurduğu cumhuriyeti bizlere emanet etmiştir. 57 yıllık kısa hayatına birçok savaş ve yenilik sığdıran Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün en büyük ideali, Türkiye'yi birlik ve beraberlik içinde, müreffeh bir ülke olarak muasır medeniyetler seviyesine çıkarmaktı. 

     Bugün bizler de onun gösterdiği istikamet doğrultusunda Türkiye Cumhuriyeti'nin bütünlüğünü sonsuza kadar korumak ve yüceltmek, bize sunduğu değerleri bizden sonraki kuşaklara aktarmak için yolumuza azim ve kararlılıkla devam ediyoruz.  

     Hayatını, ülkesinin ve milletinin bağımsızlığına adayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türk Milletinin gönlünde daima yaşayacak, omuz omuza mücadele ettiği silah arkadaşları ve istiklâl mücadelemizin kahraman şehit ve gazileri hiçbir zaman unutulmayacaktır. 

     Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve istiklâl mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

 

Murat GÖZÜDOK

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Atakent Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No4 Küçükçekmece/İSTANBUL İETT 76O, 98T, 89T, 98, 89 - (212) 395 46 00 / 01 / 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.