İSTANBUL KÜÇÜKÇEKMECE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MURAT GÖZÜDOK'UN 10 KASIM MESAJI

İLÇE MİLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MURAT GÖZÜDOK'UN 10 KASIM MESAJI

Kıymetli meslektaşlarım, değerli velilerimiz, sevgili öğrencilerimiz,

Bugün 10 Kasım 2021, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün vefatının 83'üncü yılı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ömrünü cephelerin her türlüsünde mücadeleyle geçirmiş, ülkesinin geleceği ile dertlenmiş büyük bir liderdi. İstanbul'a demirlemiş savaş gemileriyle ülkeyi ablukaya alan işgalcilere karşı "Geldikleri Gibi Giderler!" demiş ve destansı bir kurtuluş mücadelesi başlatmıştır.

Gazi Mustafa Kemal'in Anadolu topraklarında başlayarak ülke genelinde yaktığı bağımsızlık meşalesi, o gün ülkemiz sınırları içerisinde yaşayan kahramanları bir araya getirmiş ve milletimizi tek vücut haline getirmiştir. Bu birlikten doğan güç ve kudret ile ülkenin bağımsızlık savaşını kazanmasını sağlamıştır. Dünya üzerinde ezilen, işgal edilen ve sömürülen coğrafyalara umut ışığı olmuş bir mücadelenin lideridir Gazi Mustafa Kemal.

Millî Mücadele sonrası yorgun ve küllerinden doğmuş bir ülkenin; bilim ve teknoloji açısından güçlü bir konuma yükselebilmesi için durmaksızın çalışmaya devam etmiştir. Az zamanda çok ve büyük işler başarmış olan bir ülkenin lideri için, Türkiye her daim muasır medeniyetlerle yarış halinde olmalıydı. Bu bağlamda muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkma parolası ile çıkılan yolda, yaşamı boyunca ilerleme sağlamaya çalışmış ve meşaleyi sonraki nesillere bırakmıştır.

Sevgili öğrenciler, bugün söz konusu başarıların sürdürülmesi için sizlere önemli görevler düşmektedir. Çok çalışmalı ve mücadeleye hep birlikte devam etmeliyiz. Ancak bu şekilde muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkabiliriz.

Kıymetli meslektaşlarım ve değerli öğrenciler; sözlerime burada son verirken Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün şahsında, bu vatan uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi sevgi, saygı ve minnetle anıyorum.

Murat GÖZÜDOK

İlçe Millî Eğitim Müdürü

Atakent Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No4 Küçükçekmece/İSTANBUL İETT 76O, 98T, 89T, 98, 89 - (212) 395 46 00 / 01 / 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.