İSTANBUL KÜÇÜKÇEKMECE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE HAYAT BOYU ÖĞRENME, HALK EĞİTİMİ PLANLAMA VE İŞ BİRLİĞİ KOMİSYON TOPLANTISI

Yaygın Eğitim Kurumları Yönetmeliğinin 58. maddesi gereği; 2016-2017 eğitim -öğretim yılının Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İş Birliği Komisyonu  Toplantısı İlçe Kaymakamı Harun KAYA başkanlığında Kaymakamlık Toplantı Salonunda yapıldı.     
İLÇE HAYAT BOYU ÖĞRENME, HALK EĞİTİMİ PLANLAMA VE İŞ BİRLİĞİ KOMİSYON TOPLANTISI

 İlçe Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İş Birliği Komisyonu Toplantısı komisyon  Başkanı Yazı İşleri Müdürü Köksal YARIMBAŞ başkanlığında üyeler İlçe Askeri Birlik Temsilcisi Engin Kadir KARTAL, İlçe Belediye Başkanlığı temsilcisi ,Oktay KURT, Cumhuriyet Savcılığı temsilcisi Tamer ARIKOĞLU ,  İlçe Emniyet Müdürlüğü temsilcisi Uğur ÖZÇELİK,İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal YILMAZ, Yaygın Eğitimden sorumlu Şube Müdürü Abdülbaki İNCE.  Tarım İlçe Müdürü Hüseyin BADEMLİ, Sendika Temsilcisi Yusuf SABAZ, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Nurtekin KAHRIMAN, Kaya Sebati Tuncay İlkokulu Müdürü Üzeyir DOĞAN, Anadolu Lisesi Müdürü V. Sebahattin ÇUBUKÇU,Yeşilay Kurumu İlçe Temsilcisi Av.Mehmet ÖĞCÜ,Sefaköy Birleşik Esnaf  Odası Başkan V.Sait YÜKSEK,Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Müdür Baş Yardımcısı Hayati ŞAHİN,Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Orhan BAHÇACI,Gençlik Hiz. ve Spor İlçe Müdür V.Koray Emre KARA,Küçükçekmece Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Lütfi DEMİR´in katılımları ile yapıldı.Toplantı Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının Okunması ile başladı.

   İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal YILMAZ Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İş Birliği Komisyonu olarak yapmış olduğumuz çalışmalarımız Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüzde İşbirliği ile yapılan kursların başladığını, halen devam eden ve açılacak olan kurslarımızın da mevcut olup, yapılan planlama ile ilgili çalışmalar devam etmektedir dedi.  

  İlçe genelinde alan taraması yapılarak işe gönül veren gerçek kişilerin tespit edilmesi ve açılacak kursların istihdama yönelik ve kişiye gelir getirici özellikte olması konularının değerlendirildiğini.

    İlçe Belediyesi ve İstanbul Büyük Şehir Belediyesi ile yapılan İşbirliği kursların açıldığı ve devam ettiğini.  Kurs açmayı planlayan her kurumun mutlaka Halk Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği yapmasına, Unutulmaya yüz tutmuş El Sanatlarının özellikle gün yüzüne çıkarılması ve özellikle ürünlerin pazarlanmasında Esnaf Odaları ve Kaymakamlığa bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfıyla işbirliği yapılmasını belirtildi.Örgün Eğitim Kurumları ve Sivil Toplum Kuruluşlarının Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne kursların alanda açılabilmesi konusunda azami ölçüde yer tahsisi konusunda yardımcı olunması belirtildi.Okullar Hayat Olsun Projesi Kapsamında okullarımızın vatandaşa açılması ve bu bağlamda kursların açılması kararlaştırıldı.Türkiye Bağımlılıkla Mücadele kapsamında kursların açılması ve önleyici ve koruyucu tedbirlerin alınması konusunda duyarlı davranılması gerektiği belirtildi.

     Alınan bu kararlar doğrultusunda Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü olarak yapılan çalışmalarını kısaca özetledi.Halk Eğitimi Merkezi Müdürü V.Nurtekin KAHRIMAN 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılında Yaygın eğitim kurumu olarak Küçükçekmece Halk Eğitimi Merkezi müdürlüğünün bünyesinde İlçe genelinde an itibari ile Mesleki ve Teknik Kurs 512 alanda kurs açılmış 11682 kursiyer belge almış,Genel Kurslarda 587 kurs açılmış,14568 kursiyer belge almış,okuma-yazma  kurslarında ise43 kurs açılmış ve 1012 kursiyer belge almıştır.2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı için Hayat Boyu Öğrenme kapsamında,kursların açılmasının planlanması eğitim ihtiyaçlarının belirlenmesi, planlanması ve ortaya çıkan güçlüklerin değerlendirilmesi.

   Merkezler arasında işbirliği ve koordinasyonun sağlanması, etkinliklerin birlikte planlanması, verimliliğin artırılması, hizmet tekrarı ve kaynak israfının önlenmesi doğrultusunda görüşler belirtildi Komisyon tarafından karara bağlandı.

   Toplantı Kaymakamlık Özel Kalem Müdürü  farklılık yaratmak acısından ilçemizde daha önceki yıllarda yapılıp şimdi unutulmuş olan el sanatları ve işçiliklerin ortaya çıkarılması için gerekli çalışmaların önemine değindi. Özel Kalem Müdürü   farklılık yaratan bu çalışmaların ele alındığı projelerin hayata geçirilmesi Hayat Boyu Öğrenmeye’ de mutlak katkı sağlayacak ve en önemli etken olacaktır dedi.

    Komisyon üyelerinin konuya dair görüşlerinin ardından Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İş Birliği Komisyonu 1. Toplantısı tamamlandı     

 

 

06-09-201606-09-201606-09-2016

Atakent Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No4 Küçükçekmece/İSTANBUL İETT 76O, 98T, 89T, 98, 89 - (212) 395 46 00 / 01 / 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.