İSTANBUL KÜÇÜKÇEKMECE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İkinci Dönem Mesajı

İkinci Dönem Mesajı

Sevgili Öğrencilerimiz,

Dünyamızı ve ülkemizi etkisi altına alan yeni tip koronavirüsle mücadele kapsamında bir süre daha sizlerden ayrı kaldık. Ancak bu süreçte bile eğitim ve öğretim faaliyetlerimizi yeni dönemin bizlere öğrettikleriyle daha da kararlı bir şekilde sürdürmeyi başardık.

Büyük bir heyecan ve özlemle beklediğimiz ikinci dönemin tüm ülkemiz, siz sevgili öğrencilerimiz, kıymetli öğretmenleriz, velilerimiz ve eğitim camiası içinde yer alan tüm paydaşlarımız için hayırlı olmasını diliyorum.

Salgın sürecinin başından itibaren eğitime erişemeyen hiçbir öğrenci kalmaması için Bakanlığımızca alınan tedbirlerle dünya standartlarının üzerinde birçok içerik ve sistemler oluşturuldu. EBA TV ve EBA platformu bunların en büyük kanıtı niteliğindeydi. Tabii ki bu süreçte Milli Eğitim Bakanlığımız başta olmak üzere tüm paydaşların ortak çabası ile Eğitim Bilişim Ağı (EBA) eğitimde dünyaca ünlü bir marka olma niteliği kazandı.

Salgın süreci boyunca özellikle Meslek Liselerimizin kaybolan itibarını geri kazanması ve ne denli büyük bir toplumsal işleve sahip olduğu gerçeğini hep birlikte deneyimledik. Eğitimin her şart ve koşulda öncelikli olması gerektiğini bir kez daha gördük. Bu kapsamda yaptığımız tüm çalışmaları öğrencilerimizin kazanımlarını öncelikli olarak gözeterek planladık.

2023 Eğitim Vizyonumuz doğrultusunda gelecek odaklı, milli değerlerimize sahip, proje tabanlı çalışmalarla her zaman daha iyisini yapma hedefimizden asla vazgeçmedik. Geleceğimizin teminatı olan sizler için bu zor süreçte tüm paydaşlar olarak üstün çabayla çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. Uzaktan eğitim boyunca deneyimlediğimiz her şey sizlere rehberlik edebilme sürecinde çok önemliydi. Bu doğrultuda tüm meslektaşlarıma ve velilerimize gösterdikleri özveri için teşekkürlerimi sunuyorum.

Heyecanla beklediğimiz ve okullarımızda yüz yüze eğitimin müjdesi olan ders başı zilini bugün çalacaktık. Ancak bu sefer de güzel bir kış günü olması ve yoğun kar yağışı nedeniyle valiliğimizce yüz yüze eğitime iki gün daha ara verildi. Bununla birlikte uzaktan eğitim faaliyetlerimiz tüm bileşenleriyle devam ediyor.

Öğrenmeyi sürekli kılma hedefiyle uzaktan eğitim sürecinde verdiğiniz destek için hepinize çok teşekkür ederim. Bu duygu ve düşüncelerle salgın şartlarının sona ererek bir an önce normal hayatımıza dönebilmeyi, ikinci dönemin tüm çalışmalarımıza ayrı bir heyecan ve ivme katmasını temenni ediyorum.

Murat GÖZÜDOK

İlçe Millî Eğitim Müdürü

Atakent Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No4 Küçükçekmece/İSTANBUL İETT 76O, 98T, 89T, 98, 89 - (212) 395 46 00 / 01 / 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.