İSTANBUL KÜÇÜKÇEKMECE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

Değerli Veliler, Kıymetli Öğrenciler ve Saygıdeğer Meslektaşlarım,

Tarihimizin önemli dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutlamanın heyecanı ve gururu içerisindeyiz. 19 Mayıs 1919, Cumhuriyetimiz Banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkarak millî mücadelenin fitilini ateşlediği, bağımsızlık yolunda attığı ilk adımdır. Bu özel gün, milletimizin bağımsızlık ve özgürlük uğruna verdiği mücadeleyi ve gençliğe duyulan güveni simgelemektedir.

Sevgili Gençler,

Sizler, ülkemizin geleceğini şekillendirecek olan yegane güçsünüz. Mustafa Kemal Atatürk'ün "Bütün ümidim gençliktedir" sözüyle ifade ettiği gibi, sizlerin enerjisi, azmi ve kararlılığı, ülkemizi daha aydınlık yarınlara taşıyacaktır. Bu anlamlı bayram, sadece geçmişimizi hatırlamakla kalmayıp, aynı zamanda geleceğimizi de inşa etme sorumluluğunu sizlere hatırlatmaktadır. Sizlerin eğitim hayatında elde edeceğiniz başarılar, sportif faaliyetlerde göstereceğiniz üstün performans ve sosyal hayattaki duyarlılığınız, milletimizin ilerlemesinde büyük rol oynayacaktır.

Değerli Veliler,

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitimine ve gelişimine yaptığınız katkılar için sizlere teşekkür ediyorum. Gençlerimizin iyi bir eğitim alması, kültürel ve sportif faaliyetlerle kendilerini geliştirmesi, özgüvenli ve bilinçli bireyler olarak yetişmeleri, sizlerin destekleri sayesinde mümkün olmaktadır. Sizlerin fedakarlıkları ve rehberliği, gençlerimizin başarılarını katlayarak artıracaktır.

Kıymetli Meslektaşlarım,

Eğitim ordusunun birer neferi olarak, çocuklarımızın ve gençlerimizin bilgi ve becerilerini geliştirmek için gösterdiğiniz gayret, takdire şayandır. Atatürk'ün bizlere emanet ettiği bu gençleri en iyi şekilde yetiştirmek, onlara milli ve manevi değerlerimizi aktarmak, sizlerin özverili çalışmaları sayesinde gerçekleşmektedir. Hep birlikte, gençlerimizi daha iyi bir geleceğe hazırlamak için yılmadan çalışmaya devam edeceğiz.

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı, bizlere bağımsızlık ve özgürlüğün kıymetini hatırlatan, millet olarak kenetlenmemizin önemini vurgulayan özel bir gündür. Bu vesileyle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve bağımsızlık mücadelesinde emeği geçen tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anıyorum. Gençlerimize, yarınlarımızın umudu olan sizlere güveniyor, aydınlık geleceğimizi birlikte inşa edeceğimize inanıyorum.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'mız kutlu olsun!

Saygılarımla,

Murat GÖZÜDOK
İlçe Millî Eğitim Müdürü

Atakent Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No4 Küçükçekmece/İSTANBUL İETT 76O, 98T, 89T, 98, 89 - (212) 395 46 00 / 01 / 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.