İSTANBUL KÜÇÜKÇEKMECE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

Değerli Meslektaşlarım, Kıymetli Velilerimiz ve Sevgili Öğrencilerimiz,

Bugün, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 104. yıl dönümünü ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı büyük bir coşkuyla kutlamaktayız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün geleceğimizin teminatı çocuklarımıza armağan ettiği bu anlamlı gün, ulusal egemenliğimizin ve bağımsızlığımızın da bir nişanesidir.

Tarih boyunca, egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğu bilinciyle hareket eden milletimiz, 23 Nisan 1920'de tüm dünyaya iradesini ilan etmiştir. Bu özel günde, çocuklarımızın eğitim, sağlık ve mutluluk içinde geleceğe güvenle bakabilmeleri için yaptığımız çalışmaların önemini bir kez daha vurgulamak isterim. Çocuklarımızın her biri, ülkemizin aydınlık yarınlarının inşasında en değerli varlığımızdır.

Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına binaen, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları daha da anlamlı bir hale gelmektedir. Yüzyıl boyunca süregelen bağımsızlık ve özgürlük mücadelemizin zaferle sonuçlanmasının sembolü olan bu özel gün, Cumhuriyetimizin kuruluş felsefesine olan bağlılığımızı ve genç nesillere olan inancımızı yeniden teyit etme fırsatı sunmaktadır. Her yaştan vatandaşımızın katılımıyla gerçekleşecek olan bu kutlamalar, milli birlik ve beraberlik ruhumuzu pekiştirecek, geleceğe dair umutlarımızı daha da güçlendirecektir.

İlçemizde düzenlenen etkinliklerle çocuklarımızın bayramını coşkuyla kutlamakta, onların neşesiyle umutlarımızı yeşertmekteyiz. Her bir okulumuzda düzenlenen şenlikler, gösteriler ve yarışmalarla çocuklarımıza unutulmaz anılar bırakmayı hedefliyoruz. Bu etkinlikler, çocuklarımızın sosyal ve kültürel gelişimlerine katkı sağlarken, onları milli değerlerimizle buluşturmanın da bir yolu olmaktadır.

Çocuklarımızın sanat, spor ve bilim alanlarında kendilerini ifade edebilmeleri için düzenlediğimiz yarışmalar, bu bayramın ruhunu daha da pekiştirmektedir. Bu vesileyle, tüm çocuklarımızın ve değerli vatandaşlarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlar; sağlık, başarı ve mutluluk dolu nice bayramlar dilerim. Unutmayınız ki, geleceğimiz olan çocuklarımızın her zaman yanındayız ve onların her daim destekçisiyiz.

Milli egemenlik, ülkemizin temel taşıdır ve bu egemenlik ilelebet milletimizin olacaktır. Çocuklarımıza armağan edilen bu özel gün, milli birlik ve beraberliğimizin de göstergesidir. Barış ve hoşgörü içinde, daha güzel bir dünya için el ele verelim.

Saygılarımla.

Murat GÖZÜDOK
İlçe Millî Eğitim Müdürü

Atakent Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No4 Küçükçekmece/İSTANBUL İETT 76O, 98T, 89T, 98, 89 - (212) 395 46 00 / 01 / 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.