İSTANBUL KÜÇÜKÇEKMECE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GAZİLER GÜNÜ MESAJI

GAZİLER GÜNÜ MESAJI

Değerli Meslektaşlarım, Kıymetli Veliler ve Sevgili Öğrenciler,

Şanlı tarihimiz vatanı uğruna can vermeyi yaşamaktan üstün tutan kahramanların destanlarıyla doludur. Kosova savaşından Niğbolu'ya, İstanbul'un Fethinden Mohaç'a, Çanakkale Savaşından İstiklal Harbine ve daha birçok zafer ecdadımızın üstün gayreti ve inancıyla kazanılmıştır.

Mazisinde nice zaferler, kahramanlıklar ve destanlar olan milletimizin kahraman ecdadı; vatanın en zor zamanlarında bile bu ülkenin vazgeçilemeyecek bir yer olduğunu, onun için var gücüyle mücadele edeceğini bizlere göstermiş, bu uğurda gerekirse şehit ve gazi olmuştur. Bu bağlamda şehit ve gazilerimiz bizler için baş tacı ve asla unutulmayacak birer kahramandır ve öyle kalmaya da devam edecektir.

19 Eylül 1921'de Gazi Meclisimiz tarafından Mustafa Kemal'e 'Gazilik' unvanı ve 'Mareşallik' rütbesi verilmiştir. Bu tarihe atfen her yıl 19 Eylül 'Gaziler Günü' olarak kutlanmaktadır. Gazilerimizden aldığımız maddi, manevi mirasın ve bizlere bıraktığı destansı zaferlerin motivasyonunun çocuklarımıza ve gençlerimize iyi anlatılması, onların bu davanın değerlerini iyi benimsemeleri önem arz etmektedir. Bizim çocuklardan beklentimiz; atalarından aldıkları emanete sıkı sıkıya sarılıp, bu emanetin değerini bilmeleridir. Atalarımızdan aldığımız ilham gençlerimize hep yol gösterici olmaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle başta cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere; ebediyete irtihal eden kahraman gazilerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, yaşayan gazilerimize en içten saygı ve sevgilerimi sunarak 19 Eylül Gaziler Günü'nü kutluyorum.

Murat GÖZÜDOK
İlçe Millî Eğitim Müdürü

Atakent Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No4 Küçükçekmece/İSTANBUL İETT 76O, 98T, 89T, 98, 89 - (212) 395 46 00 / 01 / 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.