İSTANBUL KÜÇÜKÇEKMECE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DÖNEMLİK EDEBİYAT KÜLTÜR VE SANAT DERGİSİ CÜMLE RASİM ÖZDENÖREN'E ADANMIŞ ÖZEL SAYI İLE OKURLARININ KARŞISINA ÇIKTI

DÖNEMLİK EDEBİYAT KÜLTÜR VE SANAT DERGİSİ CÜMLE RASİM ÖZDENÖREN'E ADANMIŞ ÖZEL SAYI İLE OKURLARININ KARŞISINA ÇIKTI

Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün bünyesinde hazırlanan 'Dönemlik Edebiyat Kültür ve Sanat' dergisi Cümle, Sezai Karakoç özel sayısından sonra Türk edebiyatının nadir değerlerinden biri olan Rasim Özdenören'e adanmış devasa bir özel sayı ile okurlarının karşısına çıkmıştır.

Bu özel sayı, onun eserleri üzerinden Türk edebiyatının evrensel değerlerine katkıda bulunan bir yazarın izini sürüyor. Özdenören'in yaşamı, sanatı ve düşünceleri, özenle seçilmiş makale, röportaj ve özgün eserleriyle anlatılıyor. Cümle dergisinin okurları, edebiyatseverler ve sanat tutkunları bu özel sayıda, Rasim Özdenören'in kaleminden çıkan başyapıtlara dair zengin içeriği keşfedecekler. Yazarın eserlerindeki semboller, tema ve dil üzerine yapılan detaylı çözümlemeler, onun estetik evrenine daha yakından bakma fırsatı sunmaktadır. Cümle dergisi, okurlarına, edebiyat dünyamızın kıymetli ismine derinlemesine bir bakış sunmaktan gurur duyar. Bu özel sayı, Türk edebiyatının büyük ustası Rasim Özdenören'e bir saygı duruşu niteliğindedir. 

Cümle, Rasim Özdenören'e adanmış bu özel sayıyı panel, yazar okur buluşmaları gibi bir dizi etkinlikle okurlara ve öğrencilere unutulmaz bir etkinlik serisi sunmayı hedeflemektedir. "Bir Neslin Gül Yetiştiren Adamı, Rasim Özdenören" konulu ilk panel ile Türk edebiyatının usta kalemi Rasim Özdenören'in eserleri, düşünceleri ve etkisi üzerine akademisyen ve yazarlarca yapılan derinlemesine sohbet, edebiyatseverleri ve düşünce dünyasıyla ilgilenenleri bir araya getirdi. Cümle dergisi yayın kurulunca yıl boyunca öğrencileri ve yazarları bir araya getirecek olan "Yazar-Öğrenci Buluşmaları" etkinliklerini düzenlemeye devam edecektir. Türk Edebiyatının ses getiren yazarlarıyla okurları bir araya getiren bu etkinlik serisi, öğrencilerimize edebiyatın büyülü dünyasında derin bir yolculuğa çıkma fırsatı sunacaktır.

Bu bağlamda yazılarıyla bizlere destek veren başta akademisyenlerimiz ve yazarlarımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür eder, kültür ve edebiyat dünyamıza faydalı olması temennisiyle Yedi Güzel Adam'ın "Gül Yetiştireni", Rasim Özdenören'i özel sayımızda keyifle okumanızı dileriz.

28-11-202328-11-202328-11-202328-11-202328-11-202328-11-202328-11-202328-11-202328-11-202328-11-2023

Atakent Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No4 Küçükçekmece/İSTANBUL İETT 76O, 98T, 89T, 98, 89 - (212) 395 46 00 / 01 / 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.