İSTANBUL KÜÇÜKÇEKMECE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BASIN AÇIKLAMASI

BASIN AÇIKLAMASI

İlçemiz Halkalı Güneş Ortaokulunda 19 Eylül 2022 tarihinde öğle arasında 7. Sınıf Öğrencisi S. G.'nin  8. Sınıfta okuyan bir öğrenci ile tartışma yaşadığı, tartışmaya şahit olan bir başka öğrencinin  araya girerek tartışmayı önlediği ve olaydan yaklaşık 20 dakika sonra saat 12.38'de öğrencimiz S. G.'nin okulun ön bahçesinde bayıldığı okul müdürlüğünce ifade edilmiştir.

Durumu fark eden nöbetçi öğretmen tarafından ilk müdahale bulunularak ambulans çağrılmıştır. Bu esnada öğrencimizin nabzı atmadığı anlaşılmış ve ilk yardım eğitimi alan okul personelince kalp masajı ve suni teneffüs uygulanmıştır.  12.54'de ambulans okula gelmiş, sağlık görevlilerince ilk müdahale yapılarak öğrencimiz okula en yakın özel bir hastanenin acil servisine kaldırılmıştır. Tüm müdahalelere rağmen öğrencimiz maalesef vefat etmiştir.

Okul yönetimi tarafından kamera kayıtları kolluk kuvvetlerine teslim edilmiş olup adli süreç başlatılmıştır.

Konu hakkında İl Millî Eğitim Müdürlüğünce de eğitim müfettişi görevlendirilerek gerekli inceleme /soruşturma işlemine başlanmıştır.

Kıymetli öğrencimize Yüce Allah'tan rahmet, başta ailesi olmak üzere arkadaşlarına ve öğretmenlerine sabır ve başsağlığı diliyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Atakent Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No4 Küçükçekmece/İSTANBUL İETT 76O, 98T, 89T, 98, 89 - (212) 395 46 00 / 01 / 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.