İSTANBUL KÜÇÜKÇEKMECE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Afrin Şehitleri Anısına

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Küçükçekmece Belediyesi işbirliğiyle "Afrin Şehitleri Anısına" gerçekleştirilen programın konuğu Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete Y oldu. Sefaköy Anadolu Lisesi tarafından Cennet Kültür ve Sanat Merkezi´nde organize edilen programa; Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya, Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Besim Müftüoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz ve çok sayıda öğrenci katıldı.
Afrin Şehitleri Anısına

Mete YARAR, öğrencilerimizle mesleki deneyimlerini ve tavsiyelerini paylaştı. Yarar, gençlerin özellikle 15 Temmuz darbe girişiminde destan yazdığını söyleyerek, “16 yaşındaki delikanlılar o gece tankların karşısına, silahların karşısına çıplak elleriyle çıkıp şehadet şerbeti içtiler. Düşman her zaman dışarıda değildir, bazen aynı topraklardadır. Vatan toprağınız yoksa, iman etme imkanı bulamayabilirsiniz, namusunuzu koruyacak ortam, mal emniyetiniz, malınız mülkünüz olmayabilir. 15 Temmuz direniş, bugünler de diriliştir. 16 yaşındaki bir delikanlı vatanı, milleti ve bizim için şehadete yürüyorsa  bizim yapacağımız şey bu vatana daha çok sahip çıkmaktır. Siz gençler çok iş başarıyorsunuz. Sizlerin ışıltısından ben çok mutluyum” diye konuştu.

Sefaköy Anadolu Lisesi öğrencileri programda hazırladıkları gösterilerle vatan, millet ve bayrak sevgisine dikkat çekti.

Atakent Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No4 Küçükçekmece/İSTANBUL İETT 76O, 98T, 89T, 98, 89 - (212) 395 46 00 / 01 / 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.