İSTANBUL KÜÇÜKÇEKMECE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

Asırlardır hürriyetinden hiçbir taviz vermeyen aziz milletimizin "Ya İstiklal Ya İzmihlal!" düsturuyla düşmanı yurt toprağından kovmasının seneidevriyesini yaşamaktayız. Şanlı Türk ordusunun mukaddes direnişi 101 yıl önce eşsiz bir zaferi getirmiştir. Bu zafer neticesinde Türk milletinin bağımsızlığına gem vurmaya kalkışan istilacı güçler topyekûn vatan topraklarından çıkarılmıştır.

Muzaffer Türk ordusunun tarihe iz düşüren destansı mücadelesi, milletimizin makûs kaderini değiştirmekle kalmamış Türk-İslam dünyasının mazlum kalmış tüm halklarına da umut ışığı olmuştur. Ecdadımızın canı pahasına vermiş olduğu bu şanlı savaş; yarınlara yürüyüşümüzde bizlere güç, kudret ve cesaret vermiştir. Böylece 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun'da yakılan kurtuluş ateşi, 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile sönmez bir meşaleye dönüşmüştür.

Dün olduğu gibi bugün de aziz milletimizin her bir ferdi, ülkesini tehdit altında gördüğünde olağanüstü bir vatanseverlik ve kahramanlık duygusuyla kendisine yönelen tüm tehditleri bertaraf edecektir.

Türk milleti olarak esas sorumluluğumuz, atalarımızın bizlere mirası olan sönmez istiklal meşalesini gelecek nesillere ulaştırmaktır. Bizler büyük bir güvenle gençlerimizin ve milletimizin, bu bilinçle donatılmış olarak sorumluluklarını yerine getireceğine inanmaktayız. Ülkemizin ilerlemesinde muasır medeniyet idealini hep birlikte büyük bir inanç, azim ve kararlılıkla yükseltecek ve yaşatacağız. 

Bu duygu ve düşüncelerle 30 Ağustos 1922'deki Büyük Zafer'i bizlere armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanımızın ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve veren aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor ve 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı en içten duygularımla kutluyorum.

Murat GÖZÜDOK
İlçe Millî Eğitim Müdürü

Atakent Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No4 Küçükçekmece/İSTANBUL İETT 76O, 98T, 89T, 98, 89 - (212) 395 46 00 / 01 / 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.