İSTANBUL KÜÇÜKÇEKMECE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

Kıymetli meslektaşlarım, değerli veliler ve sevgili öğrenciler...

Cumhuriyetimizin oluşumunda ve topraklarımızın kazanılmasında büyük emekleri olan Türk halkının son büyük mücadelesi Büyük Taarruz'un 100. yıldönümünü milletçe kutlamanın onurunu yaşamaktayız. 100 yıl önce bugünlerde düşman ordusundan vatan topraklarımızı kurtararak inancın ve aklın harmanlanmasıyla ortaya çıkan destansı mücadele, neticede zaferin ışığını tüm Anadolu'ya yaymıştır.

Tarih sahnesinde yer aldığı günden beri ortaya koyduğu kahramanlıklar ve elde ettiği zaferlerle her daim adından söz ettiren necip Türk ordusu esas itibariyle milletin her ferdinin ortak gücünden teşekküldür. Türk milletinin tutsak edilemeyeceği yaklaşık 1000 yıl önce nasıl Malazgirt Meydanı'nda dışa vurulduysa; 1922'nin Dumlupınar Meydanı'nda da benzer haykırış tekrar tecelli etmiştir. Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde "Ordu-Millet" şiarıyla yek vücut halinde düşmanı yurdundan kovan Türk milleti; var oluş kararlılığından, milli/manevi değerlerinden, yerel ve evrensel barışa hizmetten katiyetle geri durmayacağının teminatını vermiştir.

Milli eğitimin tüm kıymetli üyeleri olarak atalarımızın bize yüklediği sorumluluğu yerine getirmeyi sürdürüp hürriyet ve demokrasi ekseninde oluşturulan bu devletin muhafazasını sağlamaya devam edeceğiz. Gelişen ve büyüyen Türkiye'mizin teknik, bilimsel, kültürel vb. pek çok boyutta daha ileri düzeylerde yer alması için zaferlerimizi taçlandırmak mecburiyetindeyiz.

Bu his ve fikirlerle şanlı 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı bize bahşeden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Millî mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum. Milletimizin ve şanlı ordumuzun, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı en içten duygularımla kutluyor, saygılar sunuyorum.

Murat GÖZÜDOK
İlçe Millî Eğitim Müdürü

Atakent Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No4 Küçükçekmece/İSTANBUL İETT 76O, 98T, 89T, 98, 89 - (212) 395 46 00 / 01 / 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.