İSTANBUL KÜÇÜKÇEKMECE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

"Zafer, zafer benimdir diyebilenlerindir." (Gazi Mustafa Kemal Atatürk)
30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

Türk milletinin tarih boyunca istiklali ile istikbali uğruna mücadele ederek millî bekasına ve iradesine kast edecek hiçbir gücün olmadığının tüm cihana bir kez daha gösterildiği Büyük Zaferimizin 99. yıldönümünü kutlamanın onuru, gururu ve coşkusunu yaşıyoruz.

Ağustos ayı tarihi şanlı zaferlerle dolu Türk milletinin nezdinde ayrı bir önem taşır. Türk milleti, Malazgirt'ten Mohaç'a ve nihayet Sakarya'dan Büyük Taarruz'a kadar dünya tarihinin seyrini değiştiren büyük zaferlerle zulme karşı olmanın, mazluma sahip çıkmanın, vatan sevgisinin, fedakârlığın ve kararlılığın anlamını ve önemini tüm dünyaya göstermiştir. İşte 30 Ağustos'taki Büyük Taarruz Zaferimiz de; milletimize diz çöktürmek ve vatanımızı işgal edip parçalamak isteyen yedi düvele karşı her şeyin bitti sanıldığı en zor koşullarda Türk milletinin yüksek iradesi, sarsılmaz azmi ve vatanseverliği ile kazanılmış şanlı bir zaferdir.

Mukaddes vatanımız üzerinde hain emelleri olanlar bilmelidir ki; Türk milleti dün Sakarya'da, Dumlupınar'da olduğu gibi bugün de aziz vatanımızın bölünmez bütünlüğü ve milletimizin birlik ve beraberliğine yönelik her saldırıya karşı, geçmişten aldığı ilhamla, şehitlerimizin bize bıraktığı yüce emanetin sorumluluğunun idraki olarak, milli birlik ve beraberlik şuuru içinde, hür ve bağımsız yaşama azim ve kararlılığını ilelebet sürdürecektir. 

Bu duygu ve düşüncelerle 99 yıl önce, 30 Ağustos 1922'deki Büyük Zafer'i bizlere armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere istiklal ve istikbal mücadelemizin bütün kahramanlarını, vatanımızın ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve veren tüm aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor ve 30 Ağustos Zafer Bayramını en içten duygularımla kutluyorum. 

 

 Murat GÖZÜDOK
İlçe Millî Eğitim Müdürü

Atakent Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No4 Küçükçekmece/İSTANBUL İETT 76O, 98T, 89T, 98, 89 - (212) 395 46 00 / 01 / 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.