İSTANBUL KÜÇÜKÇEKMECE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Kıymetli Öğretmenlerimiz, Değerli Veliler, Sevgili Öğrenciler,

Cumhuriyetimizin 99. yaşını ülkece büyük bir gurur ve coşkuyla hep beraber kutluyoruz.

Kan ve gözyaşı dökülerek kazanılan bir İstiklal savaşının ürünü olan cumhuriyet bir ülkenin egemenliğin adı, millî varlığının tescili ve özgürlüğünün sembolüdür.

İstiklal ve istikbal mücadelesinde binlerce yıllık mazisinden aldığı gücü arkasına alarak milletimiz her türlü zorluğa, esarete ve zulme karşı, vatan müdafaası söz konusu olduğunda kenetlenmiş ve birlikten aldığı güçle imkânsız denileni başarmıştır.

Milletimizin birlik ve beraberlik içerisinde kurulmasına vesile olduğu cumhuriyet, hepimizin ortak eseridir. Cumhuriyetimize sahip çıkmak, ülkemiz ve milletimizin yarınları için mücadele etmek, fedakârlıkta bulunmak, hepimizin vazifesidir. Ancak bu sayede gelecekte toplumun huzuru ve ülkemizin refahı daim olabilir.

Bizler şanlı geçmişimize yakışır şekilde atalarımızdan aldığımız mirasın tüm sorumluluğunu hissederek; kültürümüze, değerlerimize ve inançlarımıza sahip çıkacak, bugünlerimizi koruyacak ve geleceğimize ışık tutacak ilim irfan sahibi nesiller yetiştirmek zorundayız. Bu hepimizin ortak vazifesi olmalıdır.

Bizler, milletimize emanet edilen cumhuriyetimize sahip çıkacağız. Çok çalışacağız ve cumhuriyetin benimsediği ilkeleri muhafaza ederek, muasır medeniyetler seviyesinin ilerisine taşıma gayreti ve azmi içerisinde olacağız.  

Bu duygu ve düşünceler ile 29 Ekim 1923'te milli egemenliğimize sarsılmaz bir inançla bağlı ve tarihte eşine çok az rastlanan kararlık ve gayret ile cumhuriyetimizin kurulmasına vesile olan, başta gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi hürmetle anıyorum.

Murat GÖZÜDOK
İlçe Millî Eğitim Müdürü

Atakent Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No4 Küçükçekmece/İSTANBUL İETT 76O, 98T, 89T, 98, 89 - (212) 395 46 00 / 01 / 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.