İSTANBUL KÜÇÜKÇEKMECE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

Değerli Meslektaşlarım, Saygıdeğer Veliler, Sevgili Öğrencilerimiz,

TBMM'nin açılışının 103. Kuruluş Yıldönümünü ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz. Bu yıl iki bayramın birleşmesi ise bizleri ayrıca mutlu etti.

103 yıl önce Millî Mücadelenin komuta merkezi olarak açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi, Ulusal Egemenliğimizin simgesi haline gelmiş, vasıtasıyla elde edilen kahramanlıklar ve kazanılan zaferler ile milletimizin her bir ferdinin gönlünde "Gazi Meclis" olarak yer edinmiştir. Bu değerli mirası bizlere bırakan, ulusal egemenliğimizi teminat altına alan tüm şehit ve gazilerimizi şükranla anıyoruz.

Sevgili Öğrenciler,

Bayramlar sizlerle güzel. Sizler bizlerin neşesi, yaşam sevinci, geleceğimizin teminatısınız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Cumhuriyeti biz kurduk, onu yaşatacak ve yükseltecek sizlersiniz" tarihi mesajıyla, siz çocuklara ne kadar önem verdiğini göstermiş ve 23 Nisan'ı bir bayram olarak hediye etmiştir.

Bizim çocuklardan beklentimiz; atalarından aldıkları emanete sıkı sıkıya sarılıp, bu emanetin değerini bilmeleridir. Öz güvenli, tarihi köklerini bilen, kültürel değerlere sahip çıkan, mutlu ve umutlu nesiller olarak yetişmeniz için sizlere rehberlik etmek bizim vazifemizdir. Bu uğurda verdiğimiz mücadelenin yolunuza ışık tutması ve bizden aldığınız bayrağı daha ilerilere taşımanız bizi mutlu edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, ebediyete irtihal eden tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, sevgili çocuklarımızın bayramını kutluyor ve hepinizi saygıyla selamlıyorum.

Murat GÖZÜDOK
İlçe Millî Eğitim Müdürü 

Atakent Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No4 Küçükçekmece/İSTANBUL İETT 76O, 98T, 89T, 98, 89 - (212) 395 46 00 / 01 / 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.