İSTANBUL KÜÇÜKÇEKMECE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Türk Milletinin iradesini ortaya koyarak hâkimiyet ve kudretini tüm dünyaya ilân ettiği 23 Nisan 1920, tarihimizin dönüm noktalarından biridir.

Bu özel günde, Türk milleti yurduna kasteden düşmanlardan kurtulmak için çıktığı kutlu yolda egemenliğin kayıtsız şartsız timsali olan TBMM'yi kurmuştur.

Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün düşüncesinde çocuklar, milletin geleceğidir. Atatürk, çocuklara duyduğu sarsılmaz güvenin ve büyük sevginin ifadesi olarak, millî bayramımız olan 23 Nisan'ı geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza armağan etmiştir. Her 23 Nisan, tarihimizin gurur dolu sayfalarının öğrenilmesi ve Türk Devleti'nin devamını emanet edeceğimiz yeni nesillerin millî egemenlik bilinciyle yetişmesi için önemli birer vesiledir.

En kısa zamanda okullarımızın bahçelerinde coşku, sevinç ve gururla kutlayacağımız nice 23 Nisanlar temennî ediyor ve tüm ögrencilerimin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum...

Murat GÖZÜDOK

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Atakent Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No4 Küçükçekmece/İSTANBUL İETT 76O, 98T, 89T, 98, 89 - (212) 395 46 00 / 01 / 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.