İSTANBUL KÜÇÜKÇEKMECE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ ve ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ MESAJI

18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ ve ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ MESAJI

Değerli Meslektaşlarım, Saygıdeğer Velilerimiz ve Sevgili Öğrenciler,

Bugün, Türk milletinin tarih sahnesindeki en şanlı zaferlerinden biri olan Çanakkale Zaferi'nin 109. yıl dönümünü anıyor, bu toprakları vatan kılan, bağımsızlığımız ve özgürlüğümüz için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi saygı, minnet ve şükranla anıyoruz.

Çanakkale, sadece Türk tarihi için değil, dünya tarihi için de eşsiz bir kahramanlık, dayanışma ve direniş öyküsüdür. Bu destan, Türk milletinin özgürlük ve bağımsızlık aşkının, en zorlu şartlar altında bile nasıl yenilmez bir güce dönüşebileceğinin kanıtıdır. Çanakkale, bir milletin var olma mücadelesinin, birlik ve beraberlik içinde nasıl zaferle sonuçlanabileceğinin simgesidir.

Bu büyük zafer, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde, Türk milletinin azim ve kararlılığının, vatan sevgisinin ve fedakarlığının bir eseridir. Çanakkale, Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin atıldığı, milli mücadelenin ruhunun şekillendiği bir dönüm noktasıdır.

Bu anlamlı günde, Çanakkale Zaferi'ni kazandıran, bu toprakları bizlere vatan kılan, bağımsızlığımız ve özgürlüğümüz için en kıymetli varlıkları olan canlarını feda eden tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, minnetle anıyoruz. Onların fedakarlıkları, bizlere emanet edilen bu cennet vatanın kıymetini bilmemizi, korumamızı ve daha ileriye taşımamızı gerektirir.

Bu vesileyle, Çanakkale Zaferi'nin 109. yıl dönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu toprakları bizlere vatan kılan tüm kahramanlarımızı saygı, minnet ve şükranla anıyor, genç nesillere bu büyük mirası aktarmanın sorumluluğuyla hareket etmeye devam edeceğimizi vurguluyoruz.

Murat GÖZÜDOK
İlçe Millî Eğitim Müdürü

Atakent Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No4 Küçükçekmece/İSTANBUL İETT 76O, 98T, 89T, 98, 89 - (212) 395 46 00 / 01 / 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.