İSTANBUL KÜÇÜKÇEKMECE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ PROGRAMI

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ PROGRAMI

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Programımız; Küçükçekmece Fevzi Çakmak Meydanında Merkez Valisi Sayın Süleyman KAHRAMAN, Kaymakamımız Sayın Turan BEDİRHANOĞLU, Garnizon Komutanı Sayın Albay Nuri ŞEN, Belediye Başkanı Sayın Kemal ÇEBİ, İlçe Emniyet Müdürü Sayın Cevdet Hürol ÖZTÜRK, Adalet ve Kalkınma Partisi İlçe Başkanı Sayın Recep ŞENCAN, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Sayın Seyfettin TİRYAKİ ve  İYİ Parti İlçe Sekreteri Sayın Rıza Alper BAYRAK, Kurum Müdürlerimiz, Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri, Şehit yakınlarımız, gazilerimiz, sanatçılar ve çok sayıda vatandaşımızın katılımıyla gerçekleştirildi.

Anma programı saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Söğütlüçeşme Akşemsettin Camii İmam Hatibi Sayın Muhittin SARIKAYA tarafından Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlamıştır. 

İlçemizde ikamet ederken 15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit olan Mehmet GÜDER ve İbrahim KOCATÜRK'ün şehadet sürecini anlatan video gösterimlerinin ardından Şehit Mehmet GÜDER'in oğlu İbrahim GÜDER ve Şehit Murat KOCATÜRK'ün kıymetli babaları Sayın Bayram KOCATÜRK tarafından konuşmalar yapılmıştır. 15 Temmuz Gazileri Platformu Başkanı Sayın Erol BULUT günün anlamına binaen yaptıkları konuşmalarının ardından; İYİ Parti İlçe Sekreteri Sayın Rıza Alper BAYRAK, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Sayın Seyfettin TİRYAKİ, Adalet ve Kalkınma Partisi İlçe Başkanı Sayın Recep ŞENCAN, Belediye Başkanımız Sayın Kemal ÇEBİ, Kaymakamımız Turan BEDİRHANOĞLU ve Merkez Valisi Süleyman KARAMAN günün anlamına ithafen konuşmalarını yapmışlardır. 

Programda TRT ortak yayınına bağlanılarak Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN'ın Millete Sesleniş Konuşması dinlenmiştir.

Konuşmaların ardından çok kıymetli sanatçılarımız sahne almış, sazı ve sözü ile Sayın Yavuz Emin KURUÇAYLI kahramanlık türkülerini seslendirmiş, ardından İlçe Müftülüğümüzün çok kıymetli hocalarından Davut GANİ ve ekibi tarafından ilahiler söylenmiştir. Sanatçı Uğur ARSLAN'ın sahne almasının ardından sanatçı Abdullah TAŞKIRAN sahne almış ve sözü ve müziği kendisine ait 15 Temmuz konulu "Vatan Sevdası" marşını seslendirmiş ve öğrencimiz Muhammet Şafak ÇANKAYA'nın seslendirdiği 30 Kuş şiiri ile program devam etmiştir

Programın son bölümünde Necati YAKUT hocamız tarafından Aşr-ı Şerif okunmuş ve akabinde İlçe Müftümüz Sayın Hasan Hüseyin PALABIYIK hocamız tarafından şehitlerimiz için okunan 251 hatmi şerifin duası gerçekleştirilmiştir. 

Saat 00.13'te Cemil YOZGAT ve Şerafettin KORKMAZ tarafından sala okunarak program sona ermiştir. 

Siyasi partilerimiz ve sivil toplum kuruluşlarımızın gönüllüleri tarafından demokrasi nöbetine sabah namazına kadar devam edilmiştir.

17-07-202117-07-202117-07-202117-07-202117-07-202117-07-202117-07-202117-07-2021

Atakent Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No4 Küçükçekmece/İSTANBUL İETT 76O, 98T, 89T, 98, 89 - (212) 395 46 00 / 01 / 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.