İSTANBUL KÜÇÜKÇEKMECE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

Kıymetli Öğretmenlerimiz, Değerli Veliler, Sevgili Öğrenciler,

Bugün, aziz milletimizin '15 Temmuz Gecesi' gösterdiği cesaretin ve verdiği mücadelenin ardından kazandığı zafere binaen kutlanan demokrasi ve milli birlik gününün yedinci yıl dönümüdür.

Bundan tam 7 yıl önce bir gece vakti, milletimize ve demokrasimize kastetmiş olan hainlerin girişimleri, yine bu toprakların kahraman evlatları tarafından cesurca püskürtülmüş, yüzlerce yıldır oluşturduğumuz millet olma bilinci, bu vesileyle bir kez daha en derinden hissedilmiştir. 15 Temmuz gecesinin akabinde binlerce kişi tarafından tutulan demokrasi nöbetleri de insanımızın vatan sevgisinin en güzel örneklerinden biri olarak tarihe geçmiştir.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından bu yıl 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü "Türkiye Yüzyılının Kahramanları" temasıyla ülke genelinde gerçekleştirilecek etkinliklerle, 15 Temmuz'da canları pahasına vatan müdafaası yapan ve milli irade destanını tarihe altın harflerle yazan kahramanlar anılmaktadır.

Bizler canları pahasına vatan müdafaası yapan ve milli irade destanını tarihe altın harflerle yazan 'Türkiye Yüzyılı'nın Kahramanlarını, 'Milli İradenin Kahramanlarını, 'Demokrasi Kahramanlarını sonsuza kadar kalbimizde taşıyacağız.

O gece vatanı uğruna hiç düşünmeden canını feda etmek üzere sokağa çıkan milyonlar, bugünü demokrasi ve milli birlik günü olarak kutlamamıza vesile oldular. Mehmet Akif Ersoy'un dediği gibi "Sahipsiz vatanın batması haktır. Sen sahip çıkarsan bu vatan batmayacaktır." Bugün biz bu aziz vatanımızda huzur içinde yaşıyorsak 15 Temmuz gecesi milletimizin gösterdiği cesaret ve mücadele sayesindedir. Bu kahramanlarımıza vefa ve minnet borçluyuz. Onları unutmamalı ve unutturmamalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm gazilerimize her daim sağlık ve uzun ömürler diliyor ve 15 Temmuz şehitlerimiz başta olmak üzere bugün aziz vatanımızda huzur içinde yaşamamızı sağlayan tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

Murat GÖZÜDOK
İlçe Millî Eğitim Müdürü

Atakent Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No4 Küçükçekmece/İSTANBUL İETT 76O, 98T, 89T, 98, 89 - (212) 395 46 00 / 01 / 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.