İSTANBUL KÜÇÜKÇEKMECE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

"Ev kira ama memleket bizim."

15 Temmuz gecesinde Sn. Cumhurbaşkanımızın çağrısına kulak verip FETÖ'ye karşı direnmek için sokağa çıkan genç bir vatandaşımızın elindeki bu yazı aslında her şeyi özetliyordu...

Sırtlanların geçiş yolu üzerinde kurulmuş aziz vatanımız, tarih boyunca çeşitli ihanetlerin ve saldırıların muhatabı olmuştur. Bunların en sinsi ve hain misallerinden biri, beş yıl önce 15 Temmuz gecesi emperyal güçlerin uşağı FETÖ'nün yüce Türk vatanını işgal teşebbüsüdür. Bu kalkışma, Sn. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Türk milleti ve devletinin millî birlik ruhuyla geri püskürtülmüş ve o gecenin sabahında Türk milleti yeni bir destana imza atmıştır.

Tarihin hiçbir döneminde istiklâlinden taviz vermeyen ve bu uğurda vatanı canından daha aziz bilen Türk Milleti'nin her ferdi, 15 Temmuz gecesinde asil bir duruş sergiledi. Bu milletin sermayesini ve emeğini çalan ihanet şebekesi FETÖ'nün, aziz vatanımızın millî iradesine, istikbaline doğrulttuğu silahları, tankları, uçakları iman dolu göğsüyle karşılayan Türk milleti; millî iradenin, halk hâkimiyetinin asla ipotek altına alınamayacağını tüm dünyaya gösterdi.

Bu vesileyle bir eğitimci olarak 15 Temmuz gecesi başlayan hain darbe ve işgal girişiminin başından itibaren FETÖ'ye karşı kararlı bir duruş sergileyen tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyor; gazilerimize, güvenlik güçlerimize, meydanlara çıkarak millî irade nöbeti tutan aziz milletimizin tüm fertlerine minnet ve şükranlarımı sunuyorum.   

 

Murat GÖZÜDOK

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Atakent Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No4 Küçükçekmece/İSTANBUL İETT 76O, 98T, 89T, 98, 89 - (212) 395 46 00 / 01 / 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.